«Українське село - наше рідне село»: учителі СШ №185 ім. Володимира Вернадського відвідали етнографічний комплекс у с. Бузова (фото)
25 листопада учителі СШ №185 ім. Володимира Вернадського відвідали етнографічний комплекс народної культури «Українське село», що неподалік від Києва, поблизу села Бузова. Цей затишний куточок відтвореної історії був створений у 2008 році з ініціативи мецената Володимира Дмитровича Бондаренка.
Учителі побували в чарівному музеї українського села, побачили полтавські, гуцульські та київські хати.
Нагадаємо, що в етнографічному комплексі «Українське село» представлені хати з 6-ти регіонів України. Зокрема, Полтавщини, Гуцульщини, Полісся та Слобожанщини. Зокрема, перевезені для зберігання та музейного використання старовинні українські хати: з Карпатського регіону "Гуцульська хата" 19 ст., з Полтавщини "Полтавська хата" 1888 р. та "Миргородська (Південна) хата" 1823р., з Луганської області "Слобожанська хата" та "Гуральня" середина 19ст., з Вінницької області "Подільська хата" середина 19ст., з Житомирської області "Поліська хата" початок 19 ст. Є кілька споруд різного призначення: клуня, гуральня, різні господарські приміщення, вітряк та козацька фортеця.
На вході до «Українського села» стоїть храм Святого Великомученика Димитрія Солунського. Сама архітектура храму незвична для України – має форму восьмикутника. Верхній купол без підпірок, що дозволяє вміщувати в церкві , попри малий на око об'єм, до 100 людей. На території храмового комплексу розташовані також дитячий гральний майданчик, криниця, "розмовне коло" - вартовий комплекс для духовних бесід. Також є трапезна для урочистих подій і недільна школа. Зона відпочинку розташована серед соснового лісу. Біля кількох споруд у натуральний зріст стоять нерухомі корова, теля, ягнята, лелека. По території протікає потічок. У деяких хатах вже розпалювали печі.
Ідея музею – не просто споглядати експонати, а бути активним учасником усіх дійств – мати можливість спекти у печі хліб, зробити з гончарем горщика, пописати писанки. Тут працюють майстер-класи з виготовлення ляльки - мотанки, з ковальства, гончарства, випікання хліба в печі та інші.