Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

«Увага: туберкульоз!» – в підліткових клубах пройшли бесіди до Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз (фото)

Опубліковано 31 березня 2014 року о 12:01

Щорічно Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я 24 березня на знак того, що цього дня у 1882 році німецький мікробіолог д-р Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

У 1995 році в Україні була оголошена Епідемія туберкульозу. (Кількість хворих на туберкульоз в Україні перевищує 0,5 % від загальної кількості населення, відповідно до критеріїв ВООЗ – в Україні є епідемія цієї недуги). З метою активізації діяльності щодо запобігання виникнення і поширення туберкульозу в Україні та за ініціативи Фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу, Указом Президента України від 22 березня 2002 р. № 290/2002 було встановлено Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом.

Бесіди «Увага – туберкульоз!» з метою підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу, привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики та лікування пройшли у підліткових клубах за місцем проживання Централізованої системи підліткових клубів «Щасливе дитинство» управління у справах сім'ї, молоді та спорту Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації 24 - 29 березня.

Завдання боротьби з туберкульозом були сформульовані в Декларації тисячоліття, проголошеній ООН, а саме: до 2015 р. зупинити захворюваність на туберкульоз і обернути назад її течію. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) працює над дворазовим скороченням до 2015 року показників поширеності туберкульозу і смертності від нього.

За критеріями ВООЗ Україна віднесена до груп країн із високим рівнем захворюваності на туберкульоз. У нашій країні на сухоти щороку захворюють близько 38 тис. українців, а вмирають від них – більше 10 тис. Про надзвичайну соціальну небезпеку туберкульозу свідчить, зокрема, той факт, що останні 23 роки від СНІДу – найстрашнішої хвороби сучасності, в Україні померло менше, ніж вмирає від туберкульозу кожних два роки. Тож про підступного ворога треба знати якнайбільше, щоб не стати його жертвою.

Туберкульоз є інфекційною хворобою, що передається повітряно-крапельним шляхом. Рідше — з калом, сечею при позалегеневих формах туберкульозу. Мікробактерії дуже живучі у зовнішньому середовищі (наприклад, потрапивши в повітря, можуть утримуватись у завислому стані до 5 годин). Зараження може відбутися і опосередковано (через забруднені предмети вжитку: книжки, рушники, посуд, продукти, особливо молочні).

При ранньому виявленні туберкульозу і проходженні повного курсу лікування хворі люди швидко стають незаразними і в кінцевому результаті виліковуються.

Оскільки на початковому етапі недуги не виникає жодних хворобливих відчуттів, рання діагностика туберкульозу можлива тільки при застосуванні специфічних методів дослідження (рентгенологічних, туберкулінодіагностики, інструментальних).

Під час подальшого розвитку хвороби проявляються симптоми інтоксикації: зниження апетиту, загальна неміч, підвищена пітливість, температура тіла піднімається до 37,2 — 38,0 °C. З'являється кашель, на який хворий спершу не звертає уваги, пов'язуючи його з курінням чи застудою. Харкотиння виділяється мало, воно слизисто-гнійне. На початкових стадіях і задихання, і болі в грудях бувають рідко. Як правило, описані симптоми проявляються на тлі задовільного самопочуття і збереження працездатності. Тому так важливо не нехтувати загальним правилом цивілізованої людини: коли кашель триває більш ніж 21 день – обов'язковим є рентгенологічне обстеження. Навіть коли почуваєтеся добре, варто один раз на два роки пройти профілактичне флюорообстеження. Позачергово обстежуватись необхідно особам з бронхо-легеневими симптомами, з тривалою інтоксикацією невідомої причини. Раз на рік повинні флюорографічно обстежуватись особи з так званої «групи ризику» щодо туберкульозу: хворі на часті пневмонії, цукровий діабет, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки.

Для запобігання захворюванню на туберкульоз необхідно дотримуватись здорового способу життя, правил праці та відпочинку, санітарно-гігієнічних умов. У приміщенні має бути свіже чисте повітря. У їжі мусить мати збалансований склад. Варто також уникати стресових, конфліктних ситуацій.

Бажаємо всім міцного здоров’я. І хай знайомство з туберкульозом буде лише у такий спосіб – через перегляд інформації на сайті.

 

Джерело: управління у справах сім'ї, молоді та спорту


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux