В КНП «ЦПМСД № 2» відбулося чергове заняття циклу підвищення кваліфікації медичного на тему «Екзантема в дітей, причини, тактика лікаря»


Доволі часто батьки стикаються з неприємним сюрпризом. Ще вчора шкіра малюка була гладенькою, шовковистою, а вранці дитину обсипало червоними плямами чи пухирцями, їй боляче їсти, ковтати, часом дитина скаржиться на свербіння. Хвороба дитини завжди несподівана, руйнує плани, викликає тривогу й занепокоєння в батьків. Особливо багато запитань виникає, коли на шкірі виникає висип. Що це? Сучасні батьки одразу звертаються по допомогу до всесильного, всезнаючого Інтернету. Тут тобі й статті, й поради, й кольорові картинки, слайд-шоу, форуми батьків. Деякі батьки самі б воліли самостійно встановлювати діагнози таких поширених хвороб, як вітрянка, краснуха тощо. Однак необхідно пам’ятати найперше й головне правило. Дитину з висипом на шкірі слід вважати потенційно небезпечною для оточення, як можливого джерела інфекції. Отже, з такою дитиною не можна приходити на прийом до лікаря в загальну чергу, лікар має оглянути дитину з висипами вдома або в спеціальному окремому приміщенні.
Для того, щоб орієнтуватися в морі причин, що призводять до виникнення висипань на тілі дитини (грибок, бактеріальна, вірусна інфекція, алергія тощо) лікар-педіатр має постійно підвищувати свою кваліфікацію, підкріплюючи базові знання щоденним досвідом роботи, відвідуванням конференцій, семінарів, лекцій.
З цією метою в КНП «ЦПМСД № 2» 18 грудня 2014 року відбулося чергове заняття циклу підвищення кваліфікації на робочому місці для медичного персоналу – лікарів педіатрів та медичних сестер дільничних на тему «Екзантема в дітей, причини, тактика лікаря».
Семінар складався з двох частин – лекції, прочитаної доцентом кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця Палатною Л.О., та доповіді заступника директора центру з дитинства. Присутні з цікавістю прослухали матеріал, стосовно причин висипу в дітей, диференційного діагнозу; ознайомилися з відмінностями висипів при різних захворюваннях, сучасними підходами до діагностики та лікування хвороб, що супроводжуються висипами на тілі, необхідними санітарно-протиепідемічними заходами. У другій частині семінару йшлося про види висипки в дітей, які не потребують спеціального лікування та про особливості догляду за шкірою дітей першого року життя, в першу чергу, за шкірою новонародженого. Також доповідач наголосила на необхідності включати викладену інформацію в теми бесід з батьками дітей при відвідуванні вдома та на прийомі в поліклініці, нагадуючи про небезпеку самодіагностики та самолікування і необхідності звернення до лікаря, коли дитина захворіла.
Джерело: КНП ЦПМСД №2.