В КП «РЕО-6» розпочалися позапланові навчання з цивільної оборони (фото)
3 березня 2014 року о 18:00 в КП «РЕО-6» було проведено розгортання дільниці оповіщення військовозобов’язаних за домашніми та службовими адресами. Одночасно пройшли позапланові навчальні збори по цивільній обороні, які очолили заступник директор Ткаченко Валентина Михайлівна та головний інженер Харькавий Іван Федорович.
Одним із основних завдань цивільної оборони, які визначені Законом України "Про Цивільну оборону України" є підготовка і перепідготовка керівного складу! Цивільної оборони, її органів управління та сил, навчання населення вмінню застосовувати засоби індивідуального захисту та дій у надзвичайних ситуаціях. Для вирішення цього завдання існує система підготовки різних категорій населення. Навчання з цивільної оборони є загальним для усіх громадян і організовується як за місцем роботи, так і місцем проживання. Організація навчання робітників та службовців; об'єктів господарської діяльності покладена на керівників цих об'єктів, які через5 свої штаби цивільної оборони організовують, забезпечують і керують проведенням навчальних заходів, здійснюють постійний контроль за своєчасним та якісним проведенням занять і навчань. Організація навчання з цивільної оборони.
Усе населення, яке підлягає навчанню з цивільної оборони, умовно поділяється на категорії:— керівний склад цивільної оборони, до якого входять начальники цивільної оборони, їх заступники, начальники служб, головні спеціалісти, керівники і працівники штабів цивільної оборони;— командно-начальницький і рядовий склад невоєнізованих формувань; робітники і службовці, які не входять до складу формувань;населення, яке не зайнято у сфері виробництва та обслуговування;учні та студенти. - Для кожної категорії розробляються свої програми підготовки. Завдання з підготовки різних категорій визначаються в "Організаційно-методичних вказівках" начальника цивільної оборони на новий навчальний рік, щорічно. Кожна категорія вивчає способи захисту від стихійного лиха, аварій, катастроф, при цьому дотримуються поетапного принципу нарощування знань і навичок, враховуючи місцеві умови, соціальне заняття, вік, стан здоров'я і освіту. Начальникам цивільної оборони всіх ступенів дозволяється частково визначати тематику навчання і порядок проведення занять. Передбачаються такі форми підготовки, які дозволяють скоротити відрив від виробництва. Деякі теми можуть вивчатися слухачами самостійно з проведенням заліків по них.
Метою навчання цієї категорії є підготовка до управління силами цивільної оборони своїх об'єктів у випадку надзвичайних ситуацій.
Керівник в процесі навчань знаходиться там, де вирішуються основні питання, а його заступники та посередники більшу частину часу надають контролю за діями інших учасників навчань. При оцінці дій учасників навчань звертається увага на організацію дій підлеглих, своєчасність і відповідність відданих наказів та розпоряджень, правильність практичних дій.
Підведення підсумків. Розгляд навчання є важливою заключною частиною навчання та має велике значення. Після загального розбору, який проводить керівник навчання, необхідно провести часткові розбори зі службами і формуваннями, а також окремими групами студентів. На розборах аналізуються і оцінюються дії кожного з них, виходячи з загальної оцінки, яку дало керівництво навчаннями.