В спеціалізованій школі №200 розпочалась акція «Ми – за мир» (фото)
1949 року в Парижі та Празі одночасно проходив перший Всесвітній конгрес прихильників світу, які обрали своїм символом білого голуба. Проведення конгресу мало багато підстав, серед яких і закінчення Другої світової війни та загроза третьої, більш страшної – атомної, бо дві супердержави – США та СРСР – створили атомні бомби. Перша з них цю страшну зброю випробувала на японських містах Хіросіма й Нагасакі, на які було скинуто кілька бомб.
Після бомбардування від міст залишились руїни, а ті, хто вижив, решту життя страждав від наслідків опромінення. Серед них і японська дівчинка Садако Сасакі, яка потрапила під радіоактивний «дощ» під час бомбардування та згодом захворіла на лейкемію. Щоб дівчинка не втратила надію на одужання, їй розповіли старовинну японську легенду, за якою треба скласти 1000 паперових журавликів, і тоді здійсниться її бажання. Садако сподівалася на це, але виготовити їх змогла лише 644. З тих пір у парках Миру Хіросіми та Нагасакі можна побачити кілька тисяч різнокольорових паперових журавликів, яких привозять з різних кінців світу як пам’ять про тих дітей, що померли внаслідок ядерного вибуху. Відтоді паперовий журавлик приєднався до голуба і став другим світовим символом – символом життя.
Символ життя – символ миру та спокою. Дитяча віра в те, що 1000 журавликів виконають найзаповітніше бажання. 13 березня 2014 року в спеціалізованій школі №200 розпочалась акція «Ми – за мир».
Ми всі прагнемо миру та злагоди в наших стосунках, в наших сім’ях, в нашій державі.
Перші журавлики вже прикрашають приміщення молодшої школи. І діти пильно рахують їх кількість – можливо саме наша тисяча виконає наше бажання – єдине для всіх громадян України.