В СШ № 197 імені Дмитра Луценка відбулась літературно-музична композиція з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка (фото)
14 лютого 2014 року в актовому залі СШ № 197 імені Дмитра Луценка відбулась літературнно-музична композиція з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.
Захід відкрили музичні позивні радіо «Промінь» з композицією «Реве та стогне Дніпр широкий». Мільйони українців сприймають цю пісню-роздум як музичний символ нашої нації. Однією з її визначальних рис є надзвичайна енергетичність.
До святкового заходу завітали почесні гості Юрій Бондар, голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, Мирослав Корбецький, радник голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, С. Рудаківська, проректор з питань довузівської підготовки Київського міжнародного університету, Тамара Луценко, дружина поета-пісняра Дмитра Луценка, яка довгий час пропрацювала в цій школі, Ольга Гуменна, директор науково-методичного центру управління освіти, керівники навчальних закладів району, голови методичних об’єднань вчителів української мови та літератури, представники громадськості, та журналісти.
Теплі слова привітання до присутніх та гостей святкового заходу пролуналивід Куцої Світлани Василівни директора школи, яка декламувала вірш «Пророк», зазначив, що ці натхненні рядки належать перу поета-фронтовика, поета-пісняра, Лауреата Шевченковської премії, знаменитого автора слів київського гімну «Як тебе не любити, Києве мій!», Дмитра Омеляновича Луценка, ім’я якого з великою гордістю носить школа №197.
«Постать Тараса Шевченка та його творчість єднає та консолідує українську націю, а його твори знані далеко за межами України та перекладені багатьма іноземними мовами і не втрачають своєї актуальності й донині»,- зазначив очільник району, Юрій Бондар, і вручив подарунковий примірник видання Шевченкового «Кобзаря» Світлані Куцій.
Крім цього голова Святошинського району вручив Подяку дружині Дмитра Омеляновича Луценка - Тамарі Іванівні.
На концерті відчувалась віртуальна літературна мандрівка тими країнами світу, мовами яких лунали твори Т. Г. Шевченка. «Кобзар» звучав польською, французькою, німецькою, англійською, іспанською, та українською мовами. На протязі всього заходу також лунали українські пісні у виконанні школярів, та хору з його універсальним репертуаром, творчість якого є великим внеском в культурну та духовну скарбницю українського народу.
Аудиторія наче зачарована сприймала вірші у виконанні юних авторів-аматорів Марії Симонян (5-г клас), Клименко Катерини (9-В клас), Чиж Анастасії (7-г клас), Авдєєвої Тетяни (9-в клас), які зуміли своєю глибиною передати силу почуттів, та з гордістю подивитись на своїх нащадків. А Куліш Меланья, учениця навчального закладу,своїм співом пісні «Утоптала стежечку…» полонила серця всіх присутніх.
Яскравими й зворушливими були виступи дітей, демонструючи, що вони не тільки знають, хто такий Т.Шевченко, а й ознайомлені з вишуканим світом його творчості.
Закінчився святковий захід традиційно – пролунана фінальна пісня «А ми бажаємо добра…» за участю всіх учасників святкового дійства.
Педагоги та учні школи дуже ретельно готувалися до проведення заходу, тому всі гості залишилися задоволеними.
Джерело: управління освіти Святошинської РДА