Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

В Святошині обговорили шляхи розвитку місцевого самоврядування (фото)

Опубліковано 23 жовтня 2014 року о 10:50
фото

22 жовтня в Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації відбулось засідання круглого столу з питань розвитку місцевого самоврядування.

Ініціатором зібрання стала постійна комісія Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків, а участь у засіданні взяли голова постійної комісії Олександр Бродський, голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Ілля Сагайдак, голова ГО «Громадська рада самоврядування» Віталій Комов, депутати Київської міської ради - мажоритарники від Святошинського району столиці Богдан Колодій та Олександр Пабат, керівники органів самоорганізації населення Святошинського району, голова та керівники комітетів Громадської ради при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації.

В процесі півторагодинної дискусії присутні шукали консенсус у питанні розвитку місцевого самоврядування: від можливості реформи та розвитку системи новітніх органів самоорганізації населення до відродження районних рад. Обговорювали і сучасні методи районного управління.

Як зазначив Олександр Бродський, основний акцент у роботі ініціативної групи постійно діючої комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків ставиться на створення такої системи управління районами, яка б забезпечила оперативне вирішення проблемних питань. А це неможливо без повернення втрачених повноважень районних рад.

З пропозиціями щодо відновлення районних рад у Києві за аналогом рад 2002-2006 років виступив і депутат Київради Олександр Пабат.

Свої пропозиції та бачення даного питання висловили керівники семи ОСН Святошинського району столиці. Перший крок, який, на їх думку, необхідно зробити для розвитку — розширити повноваження ОСН, що дадуть право мешканцям управляти своєю територією. Сьогодні найважливішою проблемою ОСН є наявність повноважень і відсутність механізмів реалізації цих повноважень. Тому сполучною ланкою між ініціативною громадою і міською владою неодмінно мають стати районні ради.

Присутні зійшлися на думці, що запорукою розвитку територіальної громади має стати її визнання суб’єктом місцевого самоврядування, а це неможливо без децентралізації міської влади, що має дійти до рівня громад з передачею ресурсів під їх повноваження. Це дасть можливість членам громади брати участь в управлінні місцевими справами в усіх сферах життєдіяльності.

Однозначною була позиція учасників круглого столу щодо повноважень, які можуть бути делеговані представницьким органам на місцях. Одним із шляхів ефективного управління районами і територіальними громадами є сприяння розвитку ОСН. А для цього необхідні зміни внутрішньої політики Київради, а саме її направленість на реформу територіальних громад.

Також було зроблено акцент на зміни бюджетної політики представницьких органів в районах для виконання поставлених завдань.

За результатами круглого столу, що вже відбувся майже у всіх районах столиці планується звернення до новообраних депутатів Верховної Ради України з конкретними пропозиціями щодо удосконалення законодавства, внесення змін до Закон України «Про столицю України - місто-герой Київ», ініціювати обговорення ролі місцевого самоврядування на рівні вищого законодавчого органу країни.

 

Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux