В Святошині вирішували проблему підготовки будинків ОСББ та ЖБК до опалювального сезону (фото)


Незабаром в столиці розпочнеться опалювальний сезон. Якщо ремонтно-експлуатаційні організації, навіть в умовах обмеженого фінансування, оперативно вирішили питання підготовки житлового фонду комунальної власності міста до вчасного початку опалювального сезону осінньо-зимового періоду 2014-2015 років, то в житлових будинках, де керуючою організацією є ЖБК чи ОСББ, опалювальний сезон може взагалі не розпочатися, оскільки їх керівники ухиляються від отримання актів готовності до опалювального сезону.
Про це сьогодні йшлося в Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації, де під головуванням першого заступника голови Володимира Морозова відбулась робоча зустріч з керівниками ОСББ та ЖБК Святошинського району столиці стосовно отримання ними форм готовності систем тепло споживання (форм Е-8).
Участь у зустрічі взяли представники Інспекції Держгірпромнагляду у м. Києві, ПАТ «Київенерго», зокрема його структурних підрозділів РТМ «Нивки» та РТМ «Святошин», представники районної прокуратури.
Основним аргументом робочої зустрічі стало питання незадовільної роботи керівників ОСББ та ЖБК району в отриманні актів готовності житлових будинків до опалювального сезону.
На сьогодні лише 33 % житлових сумісної власності громадян району повністю готові до початку опалювального сезону. Цифра в 67 % неготових до прийому теплоносія будинків сьогодні заставляє відмовитися від пошуку винних і взятися до вирішення питання, яке вже незабаром керівникам ОСББ та ЖБК поставлять їх мешканці. Сьогодні ж така цифра є фактом того, що тепла мешканці будинків ОСББ та ЖБК не отримають.
Як зазначив Володимир Морозов, районну владу ніхто не звільняє від відповідальності за те, щоб мешканці будинків будь-якої форми власності вчасно отримали тепло в свої квартири тому в районній державній адміністрації зацікавлені допомогти завершити процес оформлення актів готовності якнайшвидше.
Система теплопостачання повинна бути оглянутою, апробованою, промитою і готовою до прийому тепла. При цьому жорсткою позицією як ПАТ «Київенерго» так і міської, а відповідно і районної влади, є обов’язкова наявність актів готовності , а не гарантійних листів, як це було раніше..
Як наголосив представник СВП «Київські теплові мережі», за зволікання в отриманні паспортів готовності будинків та зрив опалювального сезону відповідальні особи понесуть сувору адміністративну відповідальність за службову недбалість та порушення інтересів мешканців даних будинків.
Під час зустрічі було досягнуто домовленості в найкоротші строки завершити необхідну підготовку, щоб своєчасно увійти в опалювальний сезон.
Як відомо, ПАТ «Київенерго» розраховує розпочати опалювальний сезон у Києві в перших числах листопада.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації