В Святошині визначили переможців ІV районного конкурсу учнівських короткометражних відеороликів «Одна хвилина життя без насильства» (фото)


Проблема насильства, його причин, наслідків та пошуку ефективних шляхів подолання набуває все більшої актуальності для українського суспільства, незалежно від віку, статі, етнічного походження, фізичних та матеріальних можливостей людини. З метою попередження насильства в сім'ї та жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства, з 2001 року Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства», яка об'єднує громадян з більш ніж 100 країн світу.
Жвавий відгук Міжнародна акція «16 днів проти насильства», ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства в 1991 році, вже вкотре знаходить і в Святошинському районі. Її мета - сприяти утвердженню ненасильницької ідеології та створити простір, вільний від усіх форм насильства.
Учасників та гостей заходу, від імені голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Іллі Сагайдака привітала начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Ірина Романенко.
За словами очільника району учнівська акція з красномовною назвою «Одна хвилина життя без насильства» повинна показати наскільки важливо якомога частіше піднімати питання, про які в суспільстві звикли мовчати.
«Протидія насильству є серйозним викликом для українського суспільства. Щоб сформувати непримиренне ставлення до цього ганебного явища, треба подолати страх говорити про насильство, навчитися попереджувати усі його прояви. А це можливо лише за умови проведення широкої просвітницької кампанії та впровадження у суспільну свідомість гуманістичних моральних і культурних цінностей», - переконаний голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Ілля Сагайдак.
Конкурс відеороликів – гарна нагода привернути увагу учнів та їх батьків до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, гендерного насильства, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, вважають лідери учнівського самоврядування.
Передувала акції ціла низка інформаційно-профілактичних заходів у навчальних закладах, під час яких учасники розбирали питання насильства, запобігання насильству серед підлітків, профілактику насильства у сім’ї.
Підготовка, зйомка, озвучування та монтаж 3-5 хвилинних відеоробіт тривали майже місяць, і автори, які працювали над відео, дуже хвилювались, чи вдалось їм донести свої думки та відчуття до глядачів.
На розсуд журі конкурсу команди закладів освіти району № 40, № 297, № 287, № 304, № 196, № 76 ім. Олеся Гончара, № 200 імені Василя Стуса, № 197 імені Дмитра Луценка представили 8 відеороликів у чотирьох жанрах: «соціальна реклама», «соціологічне опитування», «художнє есе» та «відеокліп», відібраних на заочному етапі, різних як за жанром, так і за креативністю подачі обраної теми, її злободенністю та значимістю.
А доки журі підводило підсумки переглянутих учнівських короткометражок, присутні мали нагоду переглянути фільм «Тімка», створений режисерами-сценаристами, членами Національної Спілки кінематографістів України Мариною та Оксаною Артеменко, у рамках Творчої майстерні Київського міжнародного кінофестивалю.
І хоча визначити переможців було нелегко, кращих з кращих все-таки обрали.
Перемогу у жанрі «соціальна реклама» виборола команда гімназії № 287.
У жанрі «соціологічне опитування» перемогу здобула відеоробота спеціалізованої школи № 196.
У жанрі «відеокліп» високо оцінили роботу команди спеціалізованої школи № 40.
Перемогу у жанрі «художнє есе» здобула відеоробота команди середньої загальноосвітньої школи № 297.
Команди-переможниці та команди-фіналісти конкурсу були нагороджені дипломами Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, а керівництву та педагогічним колективам усіх шкіл-учасниць були вручені листи – подяки Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації за високий рівень підготовки команд.
За бездоганну підготовку середньої загальноосвітньої школи № 206 до проведення районного конкурсу лист – подяку від очільника Святошинського району Іллі Сагайдака отримала директор закладу Світлана Валеріївна Лаговська.
Завершуючи дійство, поважні гості, лідери шкільного самоврядування та присутні у залі глядачі відзначили, що фінал конкурсу відеоробіт залишив по собі чимало нових думок та відкритих для дискусій філософських тем. Проте єдині були в одному - подолання такого негативного явища, як насильство, можливе лише за умови реального протистояння йому, а не пасивного споглядання потерпілих від насилля. В суспільстві має відбутися об’єднання зусиль не лише людей, які за своїми професійними обов’язками мають бути залучені до вирішення проблем насильства, а й всієї громади, яка має усвідомити свою потребу і своє право жити в середовищі, вільному від насильницьких стосунків.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації