Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

В Святошині вшанували пам’ять отця-митрополита Української Автокефальної Православної Церкви Василя Липківського (фото)

Опубліковано 25 вересня 2014 року о 14:22
фото

25 вересня 2014 року в Святошинському районі столиці вшанували пам’ять визначного українського церковного діяча, просвітника, реформатора православного церковного життя, першого Митрополита Київського і всієї України відродженої 1921 року Української Автокефальної Православної Церкви Василя Липківського, людини великої душі і самовідданого служіння на ниві духовного відродження українського народу.

Пам’ятні заходи з нагоди 150-річчя з Дня народження Василя Липківського розпочалися з молитви – о 10.30 в храмі Живоносного Джерела Казанської Ікони Божої Матері (вул. Симиренка, 12) відбулося богослужіння за упокій приснопам’ятного митрополита Київського і всієї України, яке очолив настоятель храму протоієрей Валерій Семанцо, а по завершенню богослужіння та панахиди проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії протоієрей Віталій Клос запросив для наукової доповіді, присвяченої життю та діяльності митрополита Василя Липківського доктора церковної історії, професора Київської православної богословської академії УПЦ Київського Патріархату Ірину Миколаївну Преловську.

З уст дослідниці спадщини митрополита Василя Липківського присутні почули основні факти з трагічного життя митрополита Української Автокефальної Православної Церкви, ознайомились з кроками священства заради відродження Української Церкви всупереч перешкод, санкцій, нейтралітету і навіть байдужості державної влади – Української Центральної Ради, відсутності підтримки Царгородського Патріархату та перипетій змагань і протистоянь за посаду вищого духовного керівництва в Україні.

Розповіла Ірина Преловська і про сфабрикований радянською владою наклеп на УАПЦ, і про її ліквідацію, і про спроби знищення релігійного і національного духу українського народу, створення духовної руїни, про переслідування митрополита Липківського радянською владою, яка, після кількох арештів, добилася його примусового звільнення з найвищої церковної посади, і про те, як трагічно закінчився земний шлях Великого Митрополита-страдника, який жертовно й самовіддано служив Богові, Церкві Христовій та українському народові.

За клопотанням родичів Василя Липківського посмертно реабілітовано 1989 року «за відсутністю складу злочину». А в календар УАПЦ (27 листопада) внесено молитовне вшанування першоієрарха УАПЦ, священномученика Василя Липківського й усього сонму святих українських новомучеників (1917-1991), жорстоко закатованих радянським тоталітарним режимом.

«Життя Василя Липківського стало прикладом незламної боротьби з тотальним наступом радянського режиму на українську національну та церковну самобутність православної спільноти, її вірних, духовенства та єпископату. Його заслуги у відродженні рідної Церкви, заснованої на національних засадах, з власним єпископатом і українською мовою богослужбових відправ, Церкви, яку назвали народною, Церкви, що охопила майже 10 млн. вірян і стала Всеукраїнським здвигом Православ’я неможливо переоцінити, адже за час свого митрополичого служіння Василь Липківський спромігся перетворити її на впливовий фактор життя тогочасного українського суспільства», - переконаний голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Ілля Сагайдак.

Участь в районному заході з нагоди відзначення 150-річчя з Дня народження отця-митрополита Української Автокефальної Православної Церкви Василя Липківського взяли представники районної Міжконфесійної духовної Ради Церков і релігійних організацій при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації, духовенство та громада району, вчителі історії загальноосвітніх навчальних закладів Святошинського району, діячі науки і культури.

 

Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux