В Україні затверджено порядок видачі нового виду внутрішніх паспортів у вигляду ID-картки


14 липня Верховна Рада України проголосувала в другому читанні Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» від 05.10.2015 №3224 (далі - Закон України від 14.07.2016 №1474-19).
03 серпня даний Законопроект підписав Президент Петро Порошенко.
Після набрання чинності Закону України від 14.07.2016 №1474-19 будуть внесені зміни до таких законодавчих актів України:
- Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 № 3857-XII;
- Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 № 2398-VI;
- Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VI.
Зміни, якімістяться у новому законі вкрай суттєві.
З 1 жовтня 2016 року забезпечено всі умови для видачі нового паспорта у вигляду ID-картки з безконтактним електронним носієм всім громадянам, які досягли 14 річного віку, а також при зверненні громадян щодо втрати, псування, обміну та необхідності вклеювання фотокартки при досягненні 25-річного та 45-річного віку. Усі інші громадяни зможуть обмінювати старі паспорти на нові за власним бажанням. Документи, видані до того, як закон набув чинності, будуть дійсні до закінчення передбаченого строку дії.
До 1 жовтня 2016 року, як і раніше, нові паспорти оформляються з 16-річного віку, при цьому перший паспорт видаватиметься безкоштовно, а потім - на платній основі. Вартість паспорта для повнолітніх визначатиме уряд.
Серед основних переваг нового закону внесення до чіпу електронного цифрового підпису, реєстраційного номера облікової картки платника податків (так званий ідентифікаційний код), а також збільшення місць, де будуть оформлюватися біометричні документи за рахунок надання необхідних повноважень центрам надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Нові паспорти міститимуть написи тільки українською та англійською мовами. Жодних написів російською не буде.
На картку вноситиметься ім’я, стать, громадянство, дата народження, місце народження, фотографія, відцифрований підпис та власний номер в єдиному реєстрі. Відбитки пальців заноситимуться у паспорт за бажанням.
Також в паспорті не буде відміток про укладення шлюбу чи його розірвання.
Отриманий в 14 років паспорт буде чинним чотири роки – до 18 річного віку, у 18 - протягом 10 років і надалі потребуватиме постійної заміни.
Адміністративна послуга за отримання складатиме 10% від мінімальної заробітної плати.
Нові паспорти будуть краще захищеними від підробки та несанкціонованого використання у разі викрадення.
Джерело: відділ (Центр) надання адміністративних послуг