«Вчимося виховувати вільну людину» - бібліотека ім. Махтумкулі для батьків


У бібліотеці ім. Махтумкулі Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини до уваги користувачів представлено підбірку літератури «Виховання для життя», за допомогою якої всі бажаючі мають можливість ознайомитись з концепцією та основними принципами методики Монтессорі.
Ставлення до цієї педагогічної системи неоднозначне: існує думка, що в ній не приділяється достатньої уваги естетичному вихованню дітей, а також недооцінюється значення рольових ігор для розвитку дитини. Крім того, у багатьох противникі в цієї системи викликає занепокоєння можливість дитини самій вирішувати, чим вона хоче займатися в даний момент, а чим ні. Така «вільність», на їхню думку, може призвести до проблем адаптації в умовах шкільної дисципліни. Прихильники ж методики стверджують, що діти, виховані за системою Монтессорі, відрізняються самостійністю, акуратністю, відповідальністю; вони вміють ставити цілі і приймати рішення, вони винахідливі, дошукуються до суті, а головне — вміють і хочуть бути вільними.
Шановні користувачі! Якщо Ви зацікавились педагогікою Монтессорі, то Вам варто познайомитись з підбіркою літератури по темі, яку підготували у бібліотеці ім. Махтумкулі (вул. Зодчих,6).
Довідково: 31 серпня виповнилося 145 років від дня народження відомого італійського педагога Марії Монтессорі. Ще на початку 20-го століття вона стала творцем оригінальної педагогічної системи, що заснована на ідеї вільного виховання та розробила методику розвитку дитини. Зараз Монтессорі-педагогіка широко поширена в багатьох країнах світу, існують навіть Монтессорі-садки для дітей від 3 до 6 років.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.