Весняна екскурсія до Івано-Франківська учнів спеціалізованої школи № 200 (фото)


Програма тижня була дуже насичена. Екскурсія по Івано-Франківську - обласному центру Прикарпаття, одному з відомих економічних, культурних та архітектурних центрів Західної України, його вулиці і їх колорит описані відомими українськими письменниками. Це - вул. Шпитальна, палац Потоцьких, площа Ринок, міська Ратуша, Майдан Шептицького, Кафедральний собор, Вірменська церква…
Цікава екскурсія по Манявському Скиту, православному монастирі, заснованому в 17 ст. У монастирі збереглась дерев’яна церква, яка збудована без єдиного цвяха, підземна каплиця, а в смерековому лісі учні побачили Блаженний камінь з цілющою водою. Здійснили також пішохідну екскурсію до Манявського водоспаду – одного з найкрасивіших водоспадів Українських Карпат.
В Івано-Франківській області розташоване місто Яремче – осередок «зеленого туризму». Це чепурне і симпатичне містечко, яке розташоване на річці Прут, прекрасне в будь-яку пору – і влітку, коли буяє зелень, і взимку, коли пухнастою ковдрою снігу вкрито все, що тільки бачить око. У найвужчому місці річка пробила потужні пісковики і створила ефектний каскадний водоспад – «Пробій». Гуцули впевнені, що місця біля гірських водоспадів мають потужну енергетику. Біля «Пробію» можна відчути, як усі проблеми та неспокій немов водою змиває… Тому візит до Яремчі розпочали саме з екскурсії до водопаду, а потім відвідали невеличкий зоопарк з оленями та дикими кабанами.
Відвідали діти і концерт відомого майстра гри на багатьох гуцульських інструментах, дочки Романа Кумлика в його садибі-музеї, де протягом всього життя він збирав речі побуту гуцулів. Її спів, музика та цікаві розповіді не залишають байдужими нікого.
Гуцульщина дала натхнення Михайлу Коцюбинському на створення перлини української літератури повісті «Тіні забутих предків». Тому учні відвідали музей «Тіні забутих предків» в с. Криворівня. Заснований музей у 2000 році. У цьому будинку під час зйомок кінофільму «Тіні забутих предків» (золоті медалі фестивалів «Південний хрест» та фестивалю в Салоніках, відзнака Британської кіноакадемії за кращий зарубіжний фільм) в 1963-1964 рр. жив режисер фільму Сергій Параджанов. Тут проводив час і творчий колектив фільму: оператор – Юрій Іллєнко, художник – Георгій Якутович, актори Іван Миколайчук, Лариса Кадочникова та інші.
В Ворохті група оглянула стару гуцульську церкву, канатну дорогу, Хату-гражду. Потім всіх чекала подорож до гірського водоспаду Гук, відвідання приватного комбінату по виготовленню виробів з кераміки, де учні поспілкувались з майстрами, побачили повний процес виготовлення гуцульських виробів.
Не залишили байдужими і маєток св.Миколая.
В Коломиї всіх чекали музеї "Писанка", "Музей Гуцульщина". В селі Гошів, де на Ясній горі розташований знаменитий Гошівський монастир, один з духовно-релігійних центрів Західної України, учні оглянули цілющу гошівську ікону Пресвятої Богородиці. В скельному комплексі біля містечка Болехова учнів чекала цікава екскурсія до скель та печер Олекси Довбуша – ватажка карпатських опришків.
Насичена програма поїздки допомогла дітям не тільки збагатитись новими знаннями, новими враженнями, а й дозволить відпочити й з новими силами розпочати навчання в новій чверті.
Джерело: школа №200.