Відділ культури та охорони культурної спадщини вітає переможців «Литовської феєрії» (фото)


У рамках спільної діяльності Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» та Всеукраїнської благодійної асоціації «Рівний-рівному» за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства культури України, Міністерства охорони здоров’я України, Посольства Литовської Республіки в Україні, Литовського центру дітей і молоді з 13 по 17 січня 2016 року в місті Вільнюс проходив Міжнародний фестиваль дитячо-молодіжної творчості «Литовська феєрія».
У фестивалі взяли участь учні Київської дитячої музичної школи № 23 відділу культури та охорони культурної спадщини, вихованці вокально-хорового відділу з фаху народного та академічного вокалів, клас викладачів Гаркуші Валентини Іванівни, Стефанишиної Тетяни Володимирівни, концертмейстери – Грузинський Максим Артемович та Шаріна Анастасія Вікторівна.
Конкурс відбувався в чудовому концертному залі Молодіжного палацу міста Вільнюс. Юні вокалісти презентували сольні та ансамблеві номери. Ансамбль народної пісні мав поважну місію брати участь у відкритті фестивалю. На відкритті були присутні представники міністерств культури та інших урядових структур як з литовської, так і української сторін. Учні КДМШ № 23 на високому мистецькому рівні представили як рідну музичну школу, так і м. Київ, отримавши призові місця.
Відділ культури та охорони культурної спадщини вітає переможців:
лауреатів І ступеня – Стадніка Павла та дівочий ансамбль «Ангельорус»; лауреатів ІІ ступенів – Куліш Меланію; лауреатів ІІІ ступеня – Ольгу Пастернак, Валерію Макарову, Олесю Стельмах, Ірину Кравченко.
Довідково: По дорозі до Литовської Республіки учні КДМШ №23 завітали до старовинного міста Люблін, де мали нагоду оглядати середньовічний замок і гуляти вузькими вулицями старого міста. Вільнюс юних співаків зустрів снігом і морозом. Маючи екскурсію давнім містом, група юних туристів відвідала всесвітньо відому Остробрамську ікону Божої Матері, а також Президентський палац, Кафедральний собор, оборонні мури старого Вільнюса тощо. Також була організована екскурсія в давню столицю Литви – Тракай.
На звороті до дому конкурсанти разом із викладачами мали чудову нагоду гуляти вечірніми вулицями старовинної Варшави (столиці Польщі), сидіти на музикальних лавках Фридерика Шопена, а також завітати в костел, де поховане серце легендарного польського композитора і споглядати різдвяні ілюмінації міста. Як і в очікуванні побачити історичні місця, так і переповнені враженнями від побаченого, юні музиканти були вірні своєму покликанню і де тільки могли, висловлювали свої почуття через пісню, тому спів не припинявся під час подорожі автобусом: один колектив передавав естафету другому, а інші учасники запалювалися веселим співом і теж ділилися своїми піснями. Так і їхав музикальний автобус теренами Польщі і Литви серед зимових пейзажів і зігрівав всіх українською піснею.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини