Відкрите заняття гуртка «Дзюдо» Центру «Десантник»!


Засновник дзюдо Кано Дзігоро стверджував, що мета фізичної освіти полягає в тому, щоб зробити тіло «сильним, корисним і здоровим». У процесі фізичної освіти всі м'язи тіла повинні розвиватися симетрично. Сумно, за словами Кано, що більшість видів спорту зазвичай розвивають лише певні групи м'язів і нехтують іншими.
Дзюдо дуже універсальний вид спорту, тому що забезпечує всебічний фізичний розвиток: силу, швидкість, витривалість, гнучкість, спритність та морально-вольові якості, які в майбутньому стануть запорукою успіху молодої людині у будь-якій сфері діяльності.
У порівнянні з іншими єдиноборствами дзюдо не розвиває в дитині жорстокість і агресію. Кано Дзігоро говорив своїм учням: «Запобігання сутички – це є виграна сутичка!».
Метою відкритого заняття гуртка «Дзюдо» Центру військово-патріотичного виховання молоді «Десантник», що відбулося 25 березня в рамка місячник Педагогічної майстерності під керівництвом майстра спорту Петрова Володимира Левітовича, було продемонструвати методику проведення занять з учнями середнього шкільного віку.
Займаючись цим видом спорту дитина може зміцнити свою фізичну форму, розвинути в собі гнучкість і силу. Методи дзюдо вчать концентрації та гнучкості розуму. Завдяки тренуванням діти більш спокійно реагують на різні життєві ситуації - від сімейних конфліктів до водіння автомобіля. Діти вчаться бути спокійними, що позитивно позначається на загальному фізичному стані – знижується тиск, підтримується дихальна, серцево-судинна системи. Заняття дзюдо допомагають зберегти працездатність та здоров'я дітям і вчать досягати гармонії душі та тіла.
Дзюдо як спорт - це можливість підтримки себе в гарному фізичному стані, поліпшення координації та спритності. Як рукопашний бій дзюдо вчить опору і вмінню не тільки боротися, але і правильно оцінювати свої можливості в бійці. Але вуличні бої – це не те, чому вчить ця боротьба. Не варто сприймати дзюдо як науку про бійки. Мистецтво дзюдо вчить гармонії, пізнанню нового. Це спосіб життя, який веде до вдосконалення людських можливостей. Дзюдо безсумнівно сприяє розвитку навичок, необхідних при боротьбі, але не ставить за мету підготовку для участі в реальному бою.
Наполегливо займаючись цим мистецтвом, ви опануєте філософію дзюдо і здобудете секрети, які допоможуть здолати супротивника, а також зміцните здоров'я, знайдете впевненість у власних силах.
Джерело: Центр ВПСВМ «Десантник».