Відкрийте свої серце і двері домівки для дитини-сироти!


Якщо Ви мрієте прийняти дитину в сім’ю, подарувати їй родинний затишок і зігріти батьківською турботою, але не визначились із формою сімейного виховання, зверніться за необхідною консультацією до Святошинського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою: Пр.-т Леся Курбаса 18 Г, тел. (044) 274-74-42; (044) 274-18-99.
На сьогодні в Україні налічується близько 100 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Це хлопчики та дівчатка різного віку, зросту, з різним кольором очей, шкіри та волосся, з різними вподобаннями, але спільною мрією – жити в сім’ї, бо лише сім’я здатна задовольнити основні (базові) потреби дитини, сприяти її гармонійному розвитку, навчити любити світ і стати повноцінним членом суспільства.
Вдома жити краще, але якщо у дитини немає можливості бути з рідними батьками, вона може отримати родинне тепло та ніжні обійми люблячих батьків, завдяки таким сімейним формам виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування як прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу:
Прийомна сім’я (ПС) – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей.
Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – це прийняття в родину, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, на виховання та для спільного проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
За прийомними дітьми, дітьми-вихованцями дитячих будинків сімейного типу зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат. Щомісячно прийомні батьки та батьки-вихователі отримують соціальну допомогу на утримання дитини.
Соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу здійснюється районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (РЦСССДМ), що передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування ПС та ДБСТ.