Відповідальність за невиконання законних вимог державного виконавця та порушення вимог Закону України „Про виконавче провадження”
9 березня 2001 року набрав чинності новий Закон України „Про виконавче провадження”, яким встановлено значно суворішу відповідальність за невиконання законних вимог державного виконавця та порушення вимог Закону.
Статтею 90 Закону встановлено як адміністративна так і кримінальна відповідальність за невиконання законних вимог державного виконавця.
Фізичні, юридичні чи посадові особи за невиконання законних вимог державного виконавця, несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподання або подання неправдивих відомостей про доходи і майновий стан боржника, а також неповідомлення боржником про зміну місця проживання чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів), а також неявку без поважних причин за викликом державного виконавця винні особи несуть відповідальність у встановленому законом порядку. Відповідно до статті 188-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення такі порушення тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 340 грн. до 1190 грн.).
В разі виявлення ознак злочину в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи іншим чином порушує вимоги Закону, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням про притягнення особи до кримінальної відповідальності відповідно до чинного законодавства.
Джерело: Святошинське районне управління юстиції у м. Києві