Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Відзначення 100 – річчя від дня народження Героя України Євгена Степановича Березняка у відділенні соціально – побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району (фото)

Опубліковано 27 лютого 2014 року о 12:55

З метою виконання закону України «Про соціальні послуги» у відділенні соціально – побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва з нагоди відзначення 100–річчя від дня народження Героя України Євгена Степановича Березняка 25 лютого 2014 року проведена лекція на тему: «Легендарний розвідник майор Вихор».

Завідувач відділення Біла Алла Анатоліївна розповіла присутнім, що у цей день 100 років тому народився Герой України, легенда вітчизняної воєнної розвідки Євген Степанович Березняк. Про Євгена Степановича відомого не лише в Україні, а й за її межами, розвідника часів Великої Вітчизняної війни, написано і сказано чимало.

Березняк Євген Степанович народився 25 лютого 1914 року в м. Катеринослав (тепер м. Дніпропетровськ) — педагог, військовик, учасник Великої Вітчизняної війни 1941—1945 рр., Герой України, один із рятівників міста Краків (тепер — Республіка Польща).

У 1928 році закінчив педагогічний технікум у м. Зінов’євськ (тепер — м. Кіровоград), у 1933 році — Учительський інститут у м. Бердянськ. У 1933—1939 рр. працював учителем, директором школи, завідувачем Районо в Дніпропетровській області. З жовтня 1939 р. до початку Великої Вітчизняної війни завідував Львівським міським відділом народної освіти.

До війни Євген Степанович працював сільським учителем і, природно не припускав, що його чекає зовсім інша школа - розвідувальна.

З жовтня 1941 року активно включився в підпільну боротьбу з німецькими окупантами на Дніпропетровщині, був пропагандистом і зв’язковим Петропавлівського підпільного райкому і Дніпропетровського обкому партії. Організував і особисто займався підпільною діяльністю на окупованій гітлерівцями території Петропавлівського і Межівського районів.

Про його заслугу в порятунку окупованого Кракова знято з десяток фільмів, написано велику кількість книг і статей.

Автор наукових праць з питань управління освітою, навчання та виховання, а також книги спогадів з воєнного часу («Я „Голос”», 1971), перекладеної багатьма мовами світу. Про подвиг Євгена Степановича Березняка і очолюваних ним розвідників створено багатосерійний фільм „Майор Вихор”, польський фільм „Зберегти місто”, два документальні фільми „Тепер їх можна назвати” та «Операція „Голос”».

25 років був начальником Головного управління шкіл, членом колегії міністерства. Заслужений учитель України. Кандидат педагогічних наук.

Останні роки трудової діяльності і до 1998 року Євген Степанович працював старшим науковим співробітником Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України. З квітня 1998 року вийшо на пенсію. Жив у м. Києві. Почесний академік АПН України.

 

Джерело: УПСЗН Святошинського району.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux