Вихованці ЦСПК «Щасливе дитинство» управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації «У царстві мудрості, історії і тиші»
О, Мудросте, захована в книжках,
Ти невмируща, й у віках нетлінна.
30 вересня в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. І в ЦСПК «Щасливе дитинство» управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації провели бесіди про те, звідки з’явилась книга, для чого вона нам потрібна, які книги шанують у всьому світі, заохочували дітей відвідувати бібліотеки, а вихованці ПК «Фотон» відвідали Центральну районну бібліотеку ЦБС «Свічадо».
Величезний світ – принадний і розмаїтий – лине до нас зі сторінок улюблених книг. Усе життя книга допомагає нам вчитись, працювати, жити.
Вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавилонських храмів міста Ніппур глиняні таблички, на яких їх сучасники записали важливу інформацію для наступних поколінь.
Перші бібліотеки в Україні з'явилися ще за часів Київської Русі. Найбільшою і найбагатшою тоді була бібліотека Софії Київської, заснована у 1037 році Ярославом Мудрим. У ній зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця, і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли до інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, що стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі. Звичайно ж, часто книги безповоротно гинули в пожежах, згадаємо лише знамениту Олександрійську бібліотеку. Так, і з Софіївської бібліотеки збереглися тільки лічені екземпляри. Серед них – Рейнське Євангеліє, на якому приносили клятву французькі королі, а нині, продовжуючи цю традицію, приносять присягу президенти Франції. Його колись вивезла з Києва Анна, дочка Ярослава Мудрого, майбутня королева Франції.
Перша друкована книга в Україні з’явилась 14 лютого 1574 р. Вона називалась «Апостол». Першим друкарем був Іван Федоров. У тому ж 1574 р. у Львові вийшов друком «Буквар» – перший на східнослов’янських землях підручник.
Сьогодні в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Найбільші фонди серед українських бібліотек має Національна бібліотека ім. В. І. Вернадського – 15,2 млн. примірників. Ними користується близько 400 тис. читачів. У рейтингу найбільших бібліотек світу вона посідає 18-те місце.
Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.