Вихованців підліткового клубу ”Олімп-1” ЦСПК “Спорт для всіх ” прийняли участь в шаховому турнірі “Меморіал Володимира Кисельова” з шахів (5-4) розрядів (фото)
Cаме такі слова одного із вихованців клубу ”Олімп-1” ЦСПК “Спорт для всіх ” Управління у справах сім'ї, молоді та спорту , лягли “бальзамом на душу” присутнім педагогам на турнірі “Меморіал Володимира Кисельова” з шахів (5-4) розрядів 27 жовтня 2013 року.
Гра у шахи дуже давня. Стародавня індійська гра, яка називалась “чатуранга “ була дуже популярна в VI столітті і стала праматір’ю шахів. Саму назву цієї гри можна перекласти так - “чотири підрозділи війська”, а саме: колісниця, піхота, слони, кіннота. У нинішній версії шахів цю роль виконують ладьї , пішаки , слони і коні. Гра стала носити нову назву відтоді, як потрапила до Персії в VII столітті. Назва звучала так: “шатрандж”. Саме в Персії вперше було вимовлено назва цієї гри, яку вживаємо ми - шахи.
Змагання на турнірі проходили за швейцарською системою в 7 турів, по 40 хвилин на партію. З перших хвилин розгорнулась безкомпромісна боротьба. Всі учасники демонстрували високий шаховий рівень та хорошу гру. Змагання проводились з метою підвищення рівня гри в шахи.
Переможці були нагороджені грамотами ШЦ “Товариш”
Дослідження показали, що цілеспрямоване навчання дітей основам древньої гри сприяє успішності навчання дітей в школі та їх соціальному розвитку. Для розумової роботи шахи означають те саме, що спорт для фізичного вдосконалення. Навчання шахам виконує декілька функцій у розвитку дитини: розвиває винахідливість та логічне мислення, формує цілеспрямованість, витримку, волю, посидючість, уважність і зібраність. Дитина, яка навчається цій грі, стає самокритичною, звикає самостійно думати, приймати рішення, боротися до кінця, не сумувати при невдачах.
Користуючись нагодою запрошуємо всіх бажаючих поринути у чарівний світ шахів приходити в підліткові клуби за місцем проживання.
Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.