«Виховна робота – невід’ємна частина навчального процесу будь-якого закладу освіти». В районному управлінні освіти радились заступники керівників навчальних закладів (фото)


Кожна людина має свої духовні потреби й інтереси, і немає такого універсального колективу, в якому всі вони могли б знайти повне задоволення. Задовольнити їх можна лише за умови, коли духовне життя кожного вихованця проходить у кількох колективах, до того ж кожний з них має свою специфічну мету і сферу діяльності. В одному колективі задовольняються інтереси, пов'язані з інтелектуальним розвитком; у другому вихованець розвиває естетичні нахили; в третьому його об'єднує з товаришами спільність творчої праці; четвертий колектив створюють самі школярі для організації дозвілля тощо. Одні колективи існують у школі, інші — за місцем проживання учнів. Одні об'єднують учнів різних вікових груп, в інші входять школярі одного віку.
Багатогранність колективістських зв'язків забезпечує справжню самодіяльність. Але є виховна сила, яку нічим не можна замінити,— єдиний колектив як школа громадянського виховання.
Тому, відповідно до плану роботи районного управління освіти, 8 вересня 2014 року відбулась нарада заступників керівників загальноосвітніх навчальних закладів з виховної роботи.
Відкрила нараду завідувач сектору з позашкільної освіти та виховання Лілія Ревуцька.
Присутні розглянули наступні питання:
-
Участь лідерів у навчально-оздоровчому зборі відповідно до наказу управління освіти від 02.09.2014 № 19
-
Про лист МОНУ від 25.07.2014 № 1/9-376 «Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2014-2015 навчальному році».
-
Про листи МОНУ від 30.07.2014 № 1/9-385 «Методичні рекомендації щодо проведення бесід з учнями загальноосвітніх начальних закладів з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами» та від 19.08.2014 № 1/9-419 «Щодо проведення уроків та виховних заходів з питань протимінної безпеки населення та дітей у загальноосвітніх навчальних закладах».
-
Про виконання листа ДОНМС від 06.08.2014 № 063-4330 щодо участі у Всеукраїнській акції «Лист пораненому».
-
Про лист ДОНМС від 06.08.2014 № 063-4332 щодо участі у Всеукраїнській освітній кампанії «Голуб миру».
-
Про проведення акції «Діти – дітям» у закладах освіти району.
-
Про проведення заходів до Дня фізичної культури та спорту.
-
Про проведення Міжнародних Героїко-патріотичних змагань серед дітей та дорослих з веслування на байдарках і каное «ПАМ’ЯТЬ» 11-14.09.2014 на Трухановому острові.
-
Про отримання дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування безкоштовної шкільної форми.
-
Про графік відвідування Водно-інформаційного центру.
-
Про алгоритм дій щодо продовження дії або видачі єдиного квитка для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до наказу МОНУ № 216 від 19.06.96 року «Про затвердження Інструкції про виготовлення і правила користування Єдиним квитком для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків» та наявність журналу видачі даних квитків у кожному закладі.
-
Про надання статистичної звітності на початок навчального року.
-
Про співпрацю в рамках чинного законодавства з організаціями та об’єднаннями:
-
- приватний театр «Вояж-Престиж»;
- ТОВ «Дрім Клуб»;
- БО «БФ «Щаслива лапа»;
- театрально-концертна студія інвалідів «Добробут та злагода»;
- Київський академічний ансамбль української музики «Дніпро»;
- туристичні компанії «Захоплюючий Київ», «Відкритий Київ».
«Педагогічне керівництво учнівською самодіяльністю полягає також у тому, щоб використовувати численні можливості, які надає життя, для найрізноманітніших духовних зв'язків між нашими дітьми, щоб у єдиному загально-шкільному колективі було багато колективів, в основі яких лежить спільність інтересів, діяльності, задумів, захоплень. Це питання має першорядну важливість для розвитку індивідуальності кожного учня», підводячи підсумки наради, додала Лілія Ревуцька.
Джерело: управління освіти