Викрито роботу столичного «конвертаційного центру»
Нещодавно оперативним управлінням ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві спільно з співробітниками оперативного управління ГУ Міндоходів у м. Києві, під час проведення комплексу оперативно – розшукових заходів, в ході реалізації матеріалів в рамках кримінального провадження, було ліквідовано «конвертаційний центр».
Під час проведення заходів було встановлено, що «конвертаційний центр», надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку не тільки на території м. Києва, а й інших регіонів України. Принцип так званої «співпраці» полягав у тому, що безготівкові грошові кошти суб’єктів господарювання реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно-конвертаційних підприємств у вигляді оплати за ТМЦ (роботи, товари, послуги). Потім кошти перераховувались на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та знімались готівкою…
Внаслідок реалізації не «хитрих» схем учасники процесу отримували 5 – 9 % від загальної суми коштів!
Податковий кредит транзитно-конвертаційних СГД формувався від ризикових підприємств, що мають ознаки «фіктивності».
Учасники «конвертаційного центру» з метою прикриття своєї незаконної діяльності щодо вчинення фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів у готівку, штучного завищення податкового кредиту для СГД реального сектору економіки, створили, зареєстрували та придбали корпоративні права ряду транзитно-конвертаційних СГД.
Загальний обсяг «проконвертованих» коштів з використанням реквізитів суб’єктів господарювання протягом 2013-2014 років склав понад 110 млн. грн.! При цьому фактичні втрати бюджету становлять понад 19 млн. грн.
Під час проведення слідчо-оперативних заходів фахівцями органів Міндоходів було проведено 10 обшуків, в результаті яких виявлено документи, речі, чорнові записи, носії інформації та печатки підприємств з ознаками «фіктивності».
На даний час вживаються заходи з відшкодування завданих державі збитків та встановлюються всі користувачі, що обслуговувались вже встановленими «фіктивними» та транзитними підприємствами.
Проти учасників процесу «відмивання» коштів відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст.27, ч. 1 ст. 205, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.