Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Вітаємо «Агельорус» з перемогою (фото)

Опубліковано 18 липня 2016 року о 12:25
фото

Ось і повернувся із захоплюючої подорожі Румунією дівочий вокальний ансамбль «Ангельорус» Київської дитячої музичної школи №23 відділу культури та охорони культурної спадщини. Керівник ансамблю - Тетяна Стефанишина, концертмейстер – Анастасія Шаріна. І хоча визначальною причиною мандрівки була участь у ІV міжнародному конкурсі хорового співу імені Гавриїла Музическу (відомий румунський композитор ІІ-ої пол. XІX ст.) в м. Ясси (культурна столиця Румунії), дівчата повернулися із яскравими враженнями не тільки від конкурсного змагання.

По-перше, брати участь у саме цьому конкурсі було відповідально, бо вперше «Ангельорус» разом з іншими колективами судило високопрофесійне журі: професура, диригенти симфонічного та хорового напрямку з Італії, Румунії (зокрема із столиці - Бухаресту), Греції та України. Тому отримавши заслужене ІІІ місце, дівчата мали змогу оцінити свою майстерність за європейськими хоровими стандартами, побачити, чого досягли і над чим ще треба працювати. Прикладом, як унікально можуть співати діти, був дитячий хоровий колектив з Бухарестського радіо, який перевершив будь-які очікування!

Наші дівчата представили сучасну українську музику: духовну – «Хвали душе моя Господа» (Лесі Дичко, соло – Меланія Куліш), фольклорну – «Купальська» з фольк-опери «Цвіт папороті» (Євгена Станковича, соло – Ангеліна Власенко), а також виконали обов’язковий конкурсний твір «Під Твою милість» Гавриїла Музическу, майстерно освоївши ази румунської мови, бо співали мовою оригіналу, і №8 із кантати «Stabat Mater» Джованні Перголезі.

По-друге, Румунія для мандрівниць відкрилася стародавніми монастирями, храмами і романтично - загадковими замками-фортецями, розташованими серед лісів, або високо в горах. В кожному храмі дівчата співали духовну музику і милували своїм співом слух як священників, монахів і монахинь, так і відвідувачів. Монастирі в Румунії мають багатовікові традиції як молитовні, так і ремісничі. В одному з них дівчата мали можливість побачити як монахині тчуть килими, в іншому – як виробляють і зберігають в великих діжках монастирське вино. Крім храмів, «Ангельорус» мав нагоду виступати і на центральній площі м. Ясси перед найгарнішою спорудою міста – Паласом культури, який тільки в цьому році відкрили після тривалої реставрації. Цікавим було почути автентичний духовний хоровий спів Румунії – псалтично-візантійський, який походить від грецького, і має багатовікову традицію, яка не переривалась.

Можливо, почуте відкриє для «Ангельоруса» нові грані у виконанні духовної музики, якої багато в репертуарі колективу. Обмін культурним досвідом, пізнання історії і традицій інших народів ховає в собі величезний творчий потенціал, який відкриваєш для себе, перебуваючи в точці дотику своєї рідної культури із культурою другої країни. Сподіваємось, що знайомство з румунською культурою збагатить і відкриє для дівчат та їх керівника нові обрії для творчості.

 

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux