Вогнегасники їх класифікація та правила користування


Коротко про порошковий вогнегасник.
Порошковий вогнегасник призначений для гасіння твердих, рідких та газоподібних речовин. Рекомендуються для гасіння електроустановок з напругою до 1000В. Порошковими вогнегасниками рекомендується обладнати легкові та вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, протипожежні щити на хімічних об'єктах, в гаражах, майстернях, офісах, готелях і квартирах. Вогнегасник має компактні розміри і може бути зручно розміщений в будь-якому місці приміщення, також його можна прикріпити на стіну за допомогою додаткового кріплення, яке ви можете придбати окремо. Вимагає перезарядки з періодичністю не менше одного разу на два роки. Порошкові вогнегасники, які встановлені на дорожньо-транспортних засобах або які зазнали під час експлуатації дію несприятливих кліматичних або механічних факторів, повинні перезаряджатися не менше одного разу на рік.
Порошкові вогнегасники заборонено встановлювати поблизу нагрівальних приладів і під впливом прямих сонячних променів. Вогнегасники, що не пройшли контрольного зважування або з вичерпаним терміном придатності необхідно перезарядити.
Порошковий вогнегасник не призначений для гасіння пожеж класу D (горіння металів), а також гасіння речовин, горіння яких може відбуватися без доступу повітря (бавовна, піроксилін, нітроклітковини і т. д.). Не слід використовувати порошкові вогнегасники для гасіння обладнання, яке може вийти з ладу при попаданні порошку (комп'ютери, електронне обладнання, електромашини колекторного типу і т.д.
Порядок роботи з вогнегасником (при гасінні пожежі необхідно):
- наблизитися до вогнища пожежі на відстань 2-3 метри;
- висмикнути чеку, вогнегасник тримати вертикально (в інших положеннях вогнегасник стравить повітря і не виштовхне вогнегасний порошок);
- направити сопла на вогонь;
- натиснути важіль управління запірним клапаном;
- по закінченню гасіння відпустити важіль.
У випадку виявлення непогашених вогнищ полум’я, знову натиснути на важіль і догасити загоряння.
УВАГА!!! Час безперервної роботи вогнегасника типу ВП-2 становить 6 секунд.
Вогнегасник треба перезарядити після будь-якого використання або закінчення дати гарантійного терміну експлуатації вогнегасника.
Який вогнегасник обрати для легкового автомобіля?
Кожен водій знає про те, що жоден з сучасних легкових автомобілів не застрахований на всі 100% від можливості виникнення займання (пожежі).
Основними причинами є:
- Підпал;
- Необережне поводження з вогнем;
- Несправність електропроводки;
- Несправність системи подачі палива;
- Як наслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Враховуючи те, що в автомобілях застосовано безліч легкозаймистих та горючих матеріалів, як в моторному відсіку, так і в салоні, слід попіклуватися про ефективний первинний засіб для гасіння пожежі.
Велика кількість водіїв «переконана» в тому, що вогнегасник потрібен не їм, а працівникам поліції при перевірці комплектності автомобіля. Це їх велика помилка.
Якщо ви насправді піклуєтесь про себе та про життя і здоров’я ваших пасажирів, слід подбати про наявність у вашому автомобілі вогнегасника, який зміг би виконати свої прямі функції у випадку виникнення пожежі.
Який все ж таки вибрати вогнегасник? Згідно «Норм оснащення» легковий автомобіль загального, спеціалізованого та спеціального призначення повинен бути укомплектований одним порошковим (закачаного типу ВП-2 (з) або з газом-витискувачем у балоні ВП-2(б)) із зарядом вогнегасної речовини не менше 2 кг.
Такий вогнегасник ідеально підходить для гасіння пожеж класів А (твердих речовин), В(рідких речовин), С (газів) і електроустановок, що перебувають під напругою до 1000 В. Порошковий вогнегасник не призначений для гасіння лужних, рідкоземельних металів і інших матеріалів, горіння яких може відбуватися без доступу повітря. Сучасний порошковий вогнегасник – продукт багаторазового використання.
Отже Ви вибрали вогнегасник , наприклад закачаного типу ВП-2 (з).
Після цього його слід встановити у зручному і доступному місці в салоні автомобіля (ні в якому разі не в моторному чи в багажному відсіку).
Заходи безпеки:
* Для правильного й ефективного використання вогнегасника необхідно ознайомитись зі змістом справжнього паспорта й інструктивними написами, нанесеними на корпус вогнегасника.
* Категорично забороняється розбирати вогнегасник, що перебуває під тиском (до прикладу, робочий тиск у корпусі закачаного вогнегасника ВП-2 (з) становить 1,6 ±0,2 МПа (кг/см2).
* Експлуатувати вогнегасник без пломби заводу-виробника або організації, що виконує технічне обслуговування.
* Гасіння необхідно здійснювати з навітряної сторони.
Порядок роботи з вогнегасником (при гасінні пожежі необхідно):
* Наблизитися до вогнища пожежі на відстань 2-3 метри.
* Висмикнути чеку, вогнегасник тримати вертикально (в інших положеннях вогнегасник стравить повітря і не виштовхне вогнегасний порошок).
* Направити сопла на вогонь;
* Натиснути важіль управління запірним клапаном.
* По закінченню гасіння відпустити важіль.
* У випадку виявлення непогашених вогнищ полум’я, знову натиснути на важіль і догасити загоряння.
УВАГА!!! Час безперервної роботи вогнегасника типу ВП-2 (з) становить 6 секунд.
* Перезарядити вогнегасник після будь-якого використання або закінчення дати гарантійного терміну експлуатації вогнегасника.
Джерело: Святошинське РУ ГУ ДСНС України у м.Києві.