Вшанування Дня пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років у Київській дитячій музичній школі № 23


Завідувачка музично-теоретичного відділу Київської дитячої музичної школи №23, Ірина Здержко, провела для учнів старших класів лекцію «Голодомор 1932—1933 років — геноцид українського народу». З глибоким почуттям скорботи був прослуханий твір українського класика Євгена Станковича на вірші Дмитра Павличка “Панахида за померлими з голоду”. Твір прозвучав у виконанні Національної заслуженої академічної капели України "Думка" та Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під керівництвом Володимира Сіренка. Панахида, що триває понад сорок хвилин, задумана як епічна фреска, музична розповідь про трагедію народу. Твір витриманий у неотональній стилістиці, майже неоромантичній, завдяки чому він став доступним для широкого кола слухачів. Цим твором віддано данину шани жертвам національної трагедії та попереджено живих про страхіття тоталітаризму. Його втілення — це цілісне, наскрізне пережиття Голодомору та усвідомлення відповідальності перед нашими минулими і прийдешніми поколіннями.
Євген Станкович написав цей твір протягом місяця у Ворзелі (1992 р.), це було державне замовлення. Музика Євгена Станковича стала музикою хресного шляху України XX століття і надала емоційний відбиток тих страшних спогадів.
Цей твір, як і сам Голодомор, не має терміну давності. Він лишається актуальним і сьогодні, нагадуючи нам про важливість пам’яті та відповідальності. Вшанування жертв цієї страшної трагедії є не лише актом скорботи, але й нагадуванням про необхідність боротьби за правду та справедливість. Ми маємо пам’ятати про цей біль, щоб подібне не повторилося, і щоб у майбутньому ми зберегли мир та гідність для всіх поколінь українців.
Джерело: відділ культури Святошинської РДА.