Як кажуть, не там чисто, де постійно прибирають, а там, де не смітять. Це ж стосується й екологічної безпеки зон проживання
Уже тривалий час мер столиці Віталій Кличко веде боротьбу з очищення дворів та прибудинкових територій від спрацьованих автопокришок. Як людина, що відвідала чимало країн світу і прагне бачити Київ справжнім цивілізованим європейським містом, голова міської адміністрації розпорядився прибрати з теренів міста цей токсичний для киян непотреб.
Працівники комунальних служб Святошинського району на виконання зазначеного рішення вже не один день збирають, демонтують та вивозять на утилізацію спрацьовані шини, якими захаращені прибудинкові території та дитячі майданчики. Нехтуючи екологічною безпекою, безпосередньою загрозою для здоров’я мешканців, а особливо дітей, недбалі власники відпрацьованих шин кидають їх просто неба у дворах будинків.
Як ми вже писали, автомобільні шини є серйозною екологічною проблемою, яку, на жаль, не до кінця усвідомлюють наші громадяни. Речовини, які використовуються у виробництві названих виробів, є вкрай токсичними для людини і навколишнього середовища, про що йдеться й у заяві Національної екологічної ради України. Навіть після припинення їх використання за призначенням, у так званому «неактивному стані», під впливом температурних факторів, атмосферних опадів тощо у навколишнє середовище виділяється цілий отруйний «коктейль» з хімічних сполук, які завдають нашому здоров’ю непоправної шкоди.
Зважаючи на це, для покращення екологічної ситуації було прийняте рішення про демонтаж на території району та вивезення для утилізації всіх відпрацьованих автомобільних покришок. Після цього працівники комунальних служб відновлюють благоустрій відповідних територій: скопують та завозять ґрунт для посіву газонних трав, огороджують ділянки зелених зон для запобігання паркуванню на них автотранспорту, до речі, частіше приватного, власників – мешканців прилеглих будинків.
Комунальні служби у межах своєї компетенції роблять усе задля забезпечення комфортного і безпечного проживання святошинців, тож давайте цінувати їх працю! А також долучатися до облаштування власних прибудинкових територій та дворів, дитячих і спортивних майданчиків тощо, адже зона нашої відповідальності за здоров’я та безпеку близьких та дорогих для нас людей, нашого комфортного побутового існування не обмежується лише межами власного помешкання. Пам’ятаймо, що лише власними діями, вчинками, ставленням щодо екологічної ситуації навколишнього середовища ми збережемо своє майбутнє і майбутнє наших дітей!