Як саме книги впливають на формування толерантності школярів?
Толерантність – походить від латинської «терплячий», здатний витримувати іншого, не такого, як сам. Толерантність забезпечує людям можливість жити разом, навіть за відсутності приязні, поваги, любові. Толерантність – це поняття про активну моральну позицію, психологічну готовність до терпіння як між членами родини, так і між цілими етносами. Толерантність – це передусім активне ставлення, що формується на основі визнання універсальних прав і основних свобод людини. Толерантність – це відстань між людьми, межа, яку стримує від втручання у внутрішній світ іншої людини. Французький письменник Ромен Роллан писав: «Можна і треба бути терпимими та людяними, але сумніватися в тому, що вважаєш істиною,- неприпустимо.
Бібліотека позиціонує себе як територію толерантності і шукає формати спілкування з користувачами. Найкращими помічниками у цьому є книги.
Серед методів роботи щодо формування толерантності в школярів бібліотекарі використовують проведення спільних заходів з класними керівниками, інтерактивні форми, дискусії, бібліографічні огляди літератури, анкетування, круглі столи. Найпопулярнішими є ігрові прийоми. Учні мають активно долучатись до цього процесу. Різноплановою має бути і тематика бесід, диспутів, круглих столів, які можна проводити з учнями: «Я розумію себе, я приймаю інших», «Ти у світі не один», «Крок назустріч», «Чи легко бути собою», «Думати інакше добре чи погано», «Я серед людей, або хто поруч зі мною». Серед питань, які варто винести на обговорення: «Пробачити це те саме, що й забути». Серед форм роботи ток - шоу, виставки малюнків, конкурси «Я можу бути ввічливим», « Мовна толерантність». В останні роки у бібліотеках стає обов’язковим святкування днів ввічливості, відкритості, толерантності, національних культур, проведення музичних семінарів.
Джерело: управління освіти.