Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

З 1 травня в столиці запрацює система електронних торгів з реалізації конфіскованого майна

Опубліковано 08 травня 2014 року о 09:16

Про це повідомили у відділі державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у місті Києві.

Відповідно до Тимчасового порядку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 16.04.2014 № 656/5, реалізація арештованого майна (рухомого або нерухомого майна боржника (крім земельних ділянок та майна, зазначеного в частині восьмій статті 57 Закону України «Про виконавче провадження»), на яке звернено стягнення і яке підлягає примусовій реалізації) здійснюватиметься шляхом проведенням Організатором електронних торгів.

Процедура реалізації майна на електронних торгах проходить в декілька етапів.

По-перше, це передача майна на реалізацію, що здійснюватиметься після визначення його вартості (оцінки) відповідно до статті 58 Закону України «Про виконавче провадження».

Процедура передачі майна на реалізацію передбачає, що державний виконавець у строк не пізніше 5 робочих днів після закінчення 10-денного строку подачі заперечень сторін виконавчого провадження проти визначення вартості (оцінки) майна або у разі відсутності таких заперечень готує для проведення реалізації майна документи, передбачені Інструкцією з організації примусового виконання рішень, і направляє їх до регіонального органу державної виконавчої служби.

Керівник регіонального органу державної виконавчої служби після отримання документів щодо передачі майна на реалізацію у строк до п’яти робочих днів перевіряє ці документи на відповідність вимогам законодавства.

У разі встановлення відповідності документів вимогам законодавства чи після приведення їх у відповідність до вимог законодавства документи передаються відповідальному працівникові для внесення інформації про проведення електронних торгів у Систему у строк до п’яти робочих днів.

Одночасно з внесенням інформації про проведення електронних торгів у Систему у строк до п’яти робочих днів відбувається передача майна державним виконавцем Організатору.

Організатор проводить відкритий тендер на вибір зберігача (зберігачів), що має (мають) власне або орендоване приміщення з відповідними умовами для зберігання, передпродажної підготовки і демонстрації майна, яке відповідає торговельно-технологічним, санітарно-гігієнічним і протипожежним нормам.

Приймання майна здійснюється матеріально відповідальною особою Організатора відповідно до акту передачі майна та інших необхідних документів, що містять інформацію про майно, з одночасною передачею майна зберігачу.

На майно, прийняте для продажу, уповноважені особи Організатора складають інформаційні картки на кожний лот із зазначенням стартової ціни.

Після передачі майна зберігачу Організатор не пізніше наступного робочого дня повідомляє відповідального працівника регіонального органу державної виконавчої служби про місце зберігання та демонстрації майна, який протягом одного робочого дня вносить цю інформацію у Систему.

По-друге, підготовка до проведення електронних торгів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених відповідними нормативно-правовими актами, зокрема Законом України «Про іпотеку», та передбачає, зокрема розміщення в Системі інформаційних повідомлень про електронні торги, які містять в свою чергу, як загальну інформацію про торги, відомості про Організатора, порядок оформлення участі в торгах, дату і час їх початку та закінчення, строк сплати та розмір гарантійного внеску тощо, так і інформацію про лот (майно) - склад, характеристика, опис майна; фотографічні зображення, відомості про обтяження, стартову ціну та ін.

По-третє, невід’ємним елементом впровадженої Системи є реєстрація учасників електронних торгів, що здійснюється шляхом внесення даних заявником на Веб-сайті, сплати гарантійний внеску у розмірі 5 % від стартової ціни лота на рахунок Організатора, подання по обраному лоту заявки на участь в електронних торгах за через Веб-сайт Системи, та виконання інших вимог, визначених цим Порядком.

Прийом заявок на участь в електронних торгах починається з моменту розміщення інформаційного повідомлення і закінчується не раніше ніж за три дні до початку проведення електронних торгів. Інформація про результати розгляду поданих заявок розміщується в Особистому кабінеті учасника, а у разі не реєстрації заявника відповідна інформація надсилається на електронну пошту заявника.

Інформація про кількість учасників електронних торгів із зазначенням унікальних реєстраційних номерів заявок оприлюднюється на Веб-сайті.

По-четверте, важливим етапом процесу реалізації є саме процедура проведення електронних торгів.

Електронні торги розпочинаються у визначений в інформаційному повідомленні про електронні торги день. Електронні торги проводяться протягом одного робочого дня з 9-ї до 18-ї години.

Усі учасники, що були зареєстровані Організатором, мають доступ до ходу електронних торгів. Учасники висувають свої цінові пропозиції по лоту. Цінова пропозиція подається через Веб-сайт електронних торгів з кроком підвищення ставки, зазначеним у повідомленні про електронні торги. Перша цінова пропозиція може бути рівною стартовій ціні лота.

Переможцем електронних торгів визнається учасник, від якого на момент завершення електронних торгів надійшла найвища цінова пропозиція. Якщо один із учасників запропонував придбати майно за стартовою ціною і пропозицій щодо купівлі майна від інших учасників не надійшло, майно продається за стартовою ціною.

Якщо до часу завершення електронних торгів не надійшла жодна цінова пропозиція, електронні торги вважаються такими, що не відбулися.

Система забезпечує постійний та відкритий доступ спостерігачів електронних торгів до Веб-сайту з метою спостереження за проведенням електронних торгів.

Порядок оформлення результатів електронних торгів та порядок розрахунків за придбане майно, передбачений Розділами 6, 8 затвердженого Порядку, з яких вбачається, що після закінчення електронних торгів на Веб-сайті відображаються відомості про завершення електронних торгів. Система автоматично формує та розміщує на Веб-сайті протокол електронних торгів по лоту у день проведення таких електронних торгів або не пізніше наступного робочого дня.

Протокол електронних торгів роздруковується переможцем електронних торгів із Особистого кабінету, підписується та передається особисто або через представника Організатору або надсилається засобами зв’язку на поштову адресу Організатора.

Не пізніше наступного робочого дня після надходження від переможця електронних торгів підписаного протоколу його копія направляється Організатором до відповідного органу державної виконавчої служби.

На підставі копії протоколу переможець електронних торгів протягом десяти банківських днів з дня підписання протоколу здійснює розрахунки за придбане на електронних торгах майно.

Після повного розрахунку переможця за придбане майно на підставі протоколу про проведення електронних торгів та копій документів, що підтверджують розрахунок за придбане майно, державний виконавець протягом п’яти робочих днів складає акт про проведені електронні торги або акт про реалізацію предмета іпотеки і затверджує його у начальника відділу, якому він безпосередньо підпорядкований.

Не пізніше наступного робочого дня з дня затвердження акту про проведені електронні торги державний виконавець виносить постанову про зняття арешту з майна.

Копії постанови державного виконавця про зняття арешту з майна надсилаються не пізніше наступного робочого дня після її винесення переможцю та відповідному органу (установі) для зняття арешту.

Затверджений акт державний виконавець надсилає переможцеві електронних торгів не пізніше наступного робочого дня з дня його затвердження.

Копія акту надсилається стягувачу, боржнику та Організатору.

Акт про проведені електронні торги є документом, що підтверджує виникнення права власності на придбане майно, у випадках, передбачених законодавством.

У випадку придбання нерухомого майна документом, що підтверджує виникнення права власності на придбане майно, є свідоцтво про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів, яке видається нотаріусом на підставі акта про проведені електронні торги.

У разі придбання рухомого майна акт про проведені електронні торги є підставою для отримання майна у зберігача. Цей акт підтверджує виникнення права власності у особи, що придбала рухоме майно.

Переможець електронних торгів зобов’язаний отримати майно у зберігача не пізніше семи робочих днів з дати отримання акта.

Спори, пов’язані з реалізацією майна, вирішуються в судовому порядку.

Зазначена система з 1 травня 2014 року буде впроваджена в чотирьох пілотних регіонах: у місті Києві, Дніпропетровській, Вінницькій та Львівській областях.

Веб-сайт Системи електронних торгів арештованим майном запрацює 1 травня 2014 року. Адреса сайту: http://torgi.minjust.gov.ua.

 

Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux