З відвідувачами амбулаторій Святошинського району провели бесіди з питань профілактики дитячого травматизму на зимових канікулах


Напередодні зимових канікул заступник директора з дитинства КНП «ЦПМСД № 3» Святошинського району м. Києва Купрієнко М.С. провів з медичними працівниками та відвідувачами амбулаторій бесіду з питань профілактики дитячого травматизму.
Аналізуючи причини нещасних випадків, медики з прикрістю констатують, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти, якби батьки та громадськість своєчасно долучалися до профілактичної роботи.
Принципи запобігання побутового травматизму різноманітні, але головним з них є постійна турбота дорослих про безпеку дітей вдома, особливо при поводженні з вогнем і небезпечними предметами. Старші систематично повинні виховувати в дітях обачливість і обережність. Потрібно застерігати дітей від пустощів на балконах, драбинах, деревах.
Разом з тим батьки в жодному разі не повинні забороняти дітям гратися в рухливі ігри, сковувати їх безперервними заборонами та обмеженнями. Все потрібно робити помірковано, щоб не образити і не принизити дитину, інакше дитина може вирости боягузом і безініціативним, або зробить все навпаки. Не можна залякувати дитину, буде правильніше, коли ви час-від-часу будете розповідати про різні нещасні випадки та можливі наслідки і шляхи їх попередження.
З малятами треба бути постійно на сторожі, усувати з їхнього шляху небезпечні предмети, старшим дітям треба постійно пояснювати небезпеку, яку таять в собі необдумані вчинки, доводити помилковість невірних уявлень про героїзм. Допоможуть батькам в цьому вдало підібрана література, кінофільми, телепередачі.
Шкільні травми діти дістають на уроках фізкультури, під час перерв, у класах, коридорах. Основними причинами шкільного травматизму є недостатня виховна робота: у таких школах діти проводять перерви, як їм заманеться.
При будь-яких видах дитячого травматизму дорослим необхідно дотримуватися двох основних принципів: чітко налагоджена організація трудового процесу і високоорганізована освітньо-виховна робота.
Найважливіше правило: дитина повинна відчувати любов та увагу оточуючих, бути під пильним (але не набридливим) контролем!
В закладах освіти настали зимові канікули і дітям необхідно організовувати цікаве дозвілля.
Найулюбленішими дитячими розвагами зимової пори є катання на санчатах, лижах та ковзанах. Нажаль , саме вони стають причиною багатьох травм. Щоб не завдати шкоди собі та оточуючим, дітям слід нагадати, що санки мають бути непошкоджені, а кріплення на лижах має бути також ціле, і правильно прикріплене на ногах, щоб нога не вислизнула і не було ризику її зламати чи вивихнути.
Діти повинні пам’ятати, що під час забав та ігор не потрібно виконувати різні трюки. Дуже часто, катаючись, вони люблять похизуватися перед друзями різними способами катання. Тут фантазія спрацьовує дивовижно: це і катання із зав’язаними очима, і повернувшись спиною, і на одній нозі і т.д. Потрібно нагадати, що катаючись, учні повинні передбачити, що з закритими очима можна в’їхати в сусіда, дерево; повернувшись спиною, дитина також не буде бачити куди їде, і не зможе керувати санками чи лижами, своєчасно і адекватно зреагувати на небезпеку. Небезпечно прив’язувати санки одні до одних. Саме це є причиною того, що перевернувшись одні санки потягнуть за собою інші. Основне, що повинні запам’ятати діти - це те, що катання на лижах, санках, ковзанах має стати веселою розвагою, а не нести небезпеку (шкоду) здоров’ю.
Гарного всім відпочинку і нових спортивних досягнень!
Джерело: КНП «ЦПМСД № 3»