Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Заняття картингом це - хороший трамплін не тільки для великого спорту, а й для майбутньої професійної кар'єри (фото)

Опубліковано 14 березня 2014 року о 16:30

Багато хто мріє потрапити у Формулу-1, Nascar, Cart, Ралі можливо хтось хоче потрапити в Лігу Чемпіонів і забити вирішальний золотий фінальний м’яч у складі команди Manchester United йди Real Madrid. Але для досягнення своєї мети потрібно багато і наполегливо працювати, тренувалися на знос. Популярність приходить з часом. Також і в автоспорті потрібно з чогось починати. А починати прийнято з картингу.

Картинг - один з наймасовіших видів автоспорту. Вже більше 20 років в підлітковому клубі «Святошин» ЦСПК «Спорт для всіх» управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації працює гурток картингістів (керівники:  титулований автогонщик, майстер спорту України з картингу, педагог- організатор - Ковальчук Микола Євгенович та його батько – педагог-організатор підліткового клубу”Святошин” заслужений працівник фізичної культури та спорту України Ковальчук Євген Миколайович).

Картинг називають першою сходинкою у великий автомобільний спорт. Адже вперше за кермо карта сідають шестирічні хлопчики (а іноді - і дівчатка), які потім часто на все життя залишаються зарядженими любов’ю до швидкості, азарту і спортивної боротьби саме в цій дисципліні.

Картинг вважається найбільш масовим і доступним видом автоспорту. Він зародився в Америці, де свого часу льотчики на авіаносцях вперше придумали такі гоночні машини – карти. Карт – це гоночний мікролітражний автомобіль з двотактним двигуном. Незважаючи на свою мініатюрність (довжина – 1,80 м, ширина – 1-1,2 м), карти розвивають швидкість до 200 км/год. Загалом карт розганяється до 100 км/год за три секунди. Картинг поділяється за класами на дитячий (від 6 років) та дорослий. Перший карт у Радянському Союзі було зроблено в далекому 1962-му році, в Україні – у Харкові – на початку 70-х років минулого століття. З того часу цей вид спорту здобув дуже велику популярність.

Стара як світ притча – не рибу дати голодному, а подарувати і навчити користуватись вудкою. “Допомогти вихованцю вибрати собі шлях – надзвичайно відповідальна справа” писав А.С.Макаренко.

Виховання працею в гуртках технічного напрямку і вибір професії -  поняття близнята, які розглядаються тільки в їх взаємному зв’язку.

Перелік робіт, які часто-густо необхідно виконувати в гуртку картинга, мають дуже широкий спектр. Необхідно бути слюсарем, електриком, малярем, мотористом, водієм. А виконуючи ремонтні роботи, необхідно познайомитись з токарними, фрезерувальними, свердлильними та зварювальними роботами.

Не випадково більшість вихованців гуртка картингістів продовжують роботу і навчання в напрямках пов’язаних з технікою, головне, що вихованці розуміють, що їм під силу в їх житті. Все, що було вище сказано про гурток картингу і дозволяє вважати його тією благодатною нивою на якій молода людина має можливість вибрати свій життєвий шлях.

Микола Євгенович та Євген Миколайович люблять свою справу. Все своє життя вони присвячують вихованню підростаючого покоління. Вислів видатного педагога  А.С. Макаренка «Я стою на тому, що питання виховання, методику виховання не можна обмежити питаннями викладання, тим більш не можна, що виховний процес здійснюється не тільки в класі, а буквально на кожному квадратному метрі нашої землі…» особливо стосується їхньої роботи.

Діти, які приходять займатися в гуртки картингу, як правило, із сімей малозабезпечених, або неблагополучних, але той мікроклімат, який присутній в гуртку, робить свою благородну справу: зникають або відходять в бік всі колишні неблаговидні захоплення, гурток стає головним і самим потрібним в їх житті.

Після закінчення школи більшість із них пов’язують свою долю з професіями, які мають відношення до техніки. Серед бажаючих займатися картингом багато дітей молодшого шкільного віку.

Батько і син Ковальчуки приймають в гуртки всіх бажаючих. Вони вважають, що кожний школяр володіє творчими здібностями, потрібно тільки вчасно їх виявити та розвинути.

Роблять це керівники гуртка поступово, щоб не охолодити дитячий запал до гурткової діяльності. Початкуючим гуртківцям  пропонують нескладні завдання, допомагаючи повірити у власні сили. Важливим вважається набуття знань, техніки водіння карта, техніки і технологій обслуговування машин, що допомагає творчому підходові до справи.

Всередині машини знаходиться головна діюча особа – водій. Може бути дуже добре підготовлена машина, але слабенький результат змагань. Ось тут на перший план виступає психологічна підготовка картингістів. Адже змагання відбуваються при будь-якій погоді, при досить значному числі учасників та при наявності солідної дози звукових ефектів.

Гуртківці залишаються один на один з машиною та трасою, незалежно чи це тренувальні заняття, чи участь в змаганнях. Ось тут потрібні нешаблонні рішення, реакція, віра у власні сили та можливості машини.

Євген Миколайович зауважує, що найкраще коли в гуртку зміна вікових градацій відбувається плавно. Молодші мають можливість спілкуватись, спостерігати і оволодівати прийомами і правилами обслуговування техніки та навичками водіння карта. Молодші картингісти під впливом своїх старших колег ростуть набагато швидше ніж в ізольованих одновікових групах, а оскільки команда для змагань формується із молодших і старших картингістів, то це дає додаткові стимули для взаємодії, взаємодопомоги та підтримки молодших з боку старших.

Головна мета технічних гуртків полегшити учнівській молоді використання вільного часу, полегшити пізнання навколишнього світу з його таємницями, забезпечити яскраве, змістовне і корисне дозвілля, розбудити в дітях елементи творчості і самовираження. Заняття в технічних гуртках мають бути уроком і грою. Уваги до кожної дитини, індивідуальної роботи з нею має бути незрівнянно більше ніж на уроці.

Звичайно захопити вихованців тільки технічною творчістю – це дуже мало. Варто зробити їх громадянами нашої України, зробити їх хорошими спеціалістами, ось в чому мета гуртків технічної творчості.

Всім бажаючим долучитись до цього цікавого виду спорту пропонуємо звертатись до підліткового клубу “Святошин” за адресою: м.Київ, вулиця Генерала Вітрука, 8, тел. 424-70-62.

 

Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux