«Збережемо первоцвіти!». В СШ № 131 відбулась виставка творчих робіт учнів початкових класів (фото)
Весна – пора року, яку з нетерпінням чекають усі, адже саме з її приходом з-під землі починають виглядати перші квіти. Люди зривають їх, навіть не підозрюючи, яку шкоду завдають природі.
Зірвали стеблину з трьома первоцвітами, а це означає, що загинуло 45 – 60 насінин. І як наслідок – відсутність нових рослин. Їм не страшні ані сніг, ані злі морози – до примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались. Але у них є інший ворог, від якого важко врятуватися – це ми з вами.
Поступово наші ліси бідніють на ці чудові дарунки природи, серед яких первоцвіт весняний, підсніжник складчастий білосніжний, пролісок, мати-й-мачуха, сон-трава, конвалія, медунка, горицвіт весняний, білоцвіт весняний, ряст. Нині деякі види належать до категорії рідкісних і зникаючих рослин і занесені до Червоної книги.
Первоцвіти мають і естетичне, і практичне значення. Нектаром квітів ласують бджоли, джмелі, метелики, а мурашки з’їдають частину насіння. Отже, перші весняні квіти не тільки радують людей, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.
Всі вони потребують нашого захисту. Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель.
Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів!
В рамках предметного тижня за науково-педагогічним проектом «Росток» пройшла виставка дитячих малюнків учнів 1- 4 класів «Збережемо первоцвіти».
Метою цієї виставки було навчити дітей відчувати та оберігати надзвичайну красу первоцвітів, розвивати почуття дбайливого господаря своєї землі, формувати у підростаючого покоління природоохоронні навички, прищепити елементарні поняття екологічної культури.
Хотілося б, щоб сучасна учні запам’ятали слова римського філософа Сенеки : “Жити щасливо і жити в злагоді з природою – одне й те саме ”.