«Жива душа поетова, святая». Року Тараса Григоровича Шевченка в Україні присвячена літературна вітальня «Свічадо» (фото)


Року Тараса Григоровича Шевченка в Україні та 200-річчю від дня його народження присвячено чергове засідання літературної вітальні «Свічадо», яке пройшло у бібліотеці ім. Махтумкулі Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.
У літературно-музичному вечорі «Жива душа поетова, святая» взяли участь давні друзі бібліотеки – Київська дитяча музична школа № 22 (директор Л. В. Герасимчук). Протягом багатьох років існує творча співдружність бібліотеки ім. Махтумкулі та колективу музичної школи. У тематичному концерті виступили лауреати міжнародних премій «Дружба» та імені С.С.Гулака-Артемовського – фортепіанний дует «НоТа», у складі викладачів Київської дитячої музичної школи № 22 Тетяни Олексіївни Чайки та Нонни Олексіївни Козлової, учні школи.
Наймолодший учасник концерту Богдан Шкода (викладач Юлія Юзовна Шавердашвілі, концертмейстер Тетяна Олексіївна Чайка) зворушливо та натхненно виконав пісні на вірші Т. Г. Шевченка, присвячені Кобзареві: «Реве та стогне Дніпр широкий» (муз. В. Крижанівського) та «Було колись на Вкраїні» (обр. Т.Чайки).
Задушевно та проникливо, торкаючись найпотаємніших струн душі, Іван Оверченко (викладач Мар`яна Олександрівна Загребельна) виконав на бандурі українську народну пісню «Ой, у полі верба» (обр. М. Гвоздя) та Варіації на тему української народної пісні «Ой, лопнув обруч» (обр. Л. Курило).
Яскравим виконанням «Танго» (А. Гардель) зачарував слухачів ансамбль скрипалів «Унісон» (керівник Галина Вікторівна Головацька-Гуль, концертмейстер Тетяна Чайка).
Своє вокальне мистецтво глядачам дарував Ілля Аксенов (викладач Юлія Юзовна Шавердашвілі, концертмейстер Тетяна Олексіївна Чайка), який заспівав пісню «Стоїть явір над водою», яка ще за життя була присвячена композитором С. Гулаком-Артемовським Тарасу Шевченку.
Фортепіанний дует «НоТа», у складі викладачів Тетяни Олексіївни Чайки та Нонни Олексіївни Козлової, велично виконали мелодекламацію на поезію «Заповіт» Тараса Шевченка (муз. Кирила Стеценка), «Віночок Кобзаревих пісень» (обробка Н.Козлової та Т.Чайки). А на завершення концертної програми яскраво прозвучала музична замальовка «Українські вечорниці».
Активними учасниками заходу також стали читачі бібліотеки – учні 8-б класу спеціалізованої школи № 235 ім. В.Чорновола, завуч школи Анастасія Іванівна Штефан, класний керівник та викладач української мови і літератури Віра Олексіївна Семененко та бібліотекар Валентина Петрівна Даниленко. В центрі уваги присутніх невипадково стала тема «Т.Шевченко і музика». Завідувач бібліотеки Юлія Володимирівна Лопата ознайомила присутніх з матеріалами книжкової виставки «Шевченко і мистецтво», на якій представлені повісті «Музикант», «Капітанша» та цікаві інформаційні матеріали, які свідчать про захоплення Т.Г.Шевченка музикою. Про особливе місце музики, любов до української народної пісні та її роль в творчості Т.Г.Шевченка розповіла присутнім Тетяна Олексіївна Чайка. Діти з зацікавленням слухали розповіді та натхненно декламували свої улюблені вірші Т.Г.Шевченка.
Шановні користувачі! В бібліотеках Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» продовжують роботу постійно діючі книжкові виставки, присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку на сайті ЦБС «Свічадо» діє розділ «Рік Шевченка в Україні». Книжкові фонди бібліотек мають достатню кількість документних джерел про життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка та його твори. Знайдіть найближчу до Вашого помешкання бібліотеку http://www.svichado.com.ua/.
Джерело: відділу культури та охорони культурної спадщини