Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Жорстоке поводження з літніми людьми

Опубліковано 10 лютого 2015 року о 15:55
фото

Жорстоке поводження з літніми людьми являє собою кілька форм наруги над літніми людьми з боку людини, яка здійснює догляд за літньою людиною, його членів сім'ї, чоловіка/дружини або друзів.

Виділяють три окремих категорії протиправного поводження з літніми людьми:

Побутова наруга зазвичай відбувається вдома у літньої людини або в будинку людини, яка здійснює за ним догляд. Порушником часто є родич, близький друг або оплачений компаньйон.

Жорстоке поводження в установах закритого типу має місце в таких установах, як будинок престарілих, притулок або медико-соціальні установи. Порушник несе фінансове або контрактне зобов'язання здійснювати догляд за літньою людиною.

Недбалість - це поведінка літньої людини, яке загрожує його або її власному здоров'ю та безпеці. Така поведінка включає випадки, коли літня людина відмовляється або не може забезпечити себе нормальним харчуванням, водою, одягом, притулком, персональною гігієною, медикаментами і заходами безпеки.

Також слід зазначити про акти жорстокого поводження з літніми людьми, такими як:

Акти фізичного насильства, такі як удари, побої, штовхання, тряска, ляпаси, підпал, задушення. Неправильне використання медикаментів або фізичні обмеження, насильницьке годування і будь-яке фізичне покарання також є прикладами жорстокого поводження.

Примусові статеві контакти або статеві контакти з людиною, яка не в змозі дати згоди. Це включає небажані дотики і всі типи посягань сексуального характеру, такі як згвалтування, протиприродні статеві зносини, примусова нагота і фотографії сексуального характеру.

Емоційна або психологічна образа, наприклад лайка, образи, погрози, залякування, приниження і наругу.

Нехтування обов'язками, наприклад не надання людині їжі, одягу, особистого простору або інших необхідних речей, таких як медичного догляду або медикаментів. Також це включає несплату за послуги будинку престарілих, що надаються літній людині, за якого ви несете юридичну відповідальність.

Людина, яка несе фізичну, юридичну відповідальність за літню людину, кидає його або залишає одного.

Незаконне використання фінансів і майна літньої людини. Це включає підроблення його підпису, крадіжку його грошей, або обман людини з метою підписання документів на передачу грошей чи майна.

Наруга над літніми людьми - це комплексна проблема, якої має багато чинників. Фактори ризику включають:

Домашнє насильство над літньою людиною. Часто порушником стає чоловік.

Особисті проблеми людей, які здійснюють догляд за літніми людьми. Люди, які ображають літніх людей (особливо їхні дорослі діти), часто залежать від дорослих у фінансовому та інших планах. Часто причиною стають їхні особисті або розумові проблеми. Ризик підвищується, якщо такі дорослі діти живуть зі своїми батьками.

Соціальна ізоляція. Члени сім'ї, які живуть з людьми похилого віку, мають можливість жорстоко з ними поводитися і часто намагаються ізолювати їх від інших людей, щоб ніхто не дізнався про наругу.

Ознаки та симптоми жорстокого поводження з літніми людьми залежать від типу наруги.

 

Джерело: Святошинське районне управління юстиції у м. Києві.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux