Головна  →  Новини  →  28 травня 2015

Відкриттям меморіальної дошки вшанували пам’ять загиблого героя (фото)

Відкриттям меморіальної дошки вшанували пам’ять загиблого героя (фото)

Війна завжди забирає кращих. Так у серпні минулого року святошинська громада попрощалася зі своїм вірним сином – Андрієм Віталійовичем Єременком.

Андрій Єременко був талановитим вченим, науковим співробітником факультету електроніки Національного технічного університету України "КПІ", роботи Андрія з мікроелектроніки неодноразово визнавали кращими на міжнародних наукових конференціях.

Та після початку бойових дій на сході України 35-ти річний офіцер не зміг залишитися осторонь та відправився служити в зону АТО командиром  бойової машини 1129-го зенітно-ракетного полку, аби стати на захист суверенітету та цілісності України. 21 серпня 2014 року під Дебальцево бійці бойової машини потрапили під обстріл з РСЗВ «Град», Андрій спочатку врятував своїх підлеглих, а потім вже сам залишив бойову машину і осколком був смертельно поранений.

28 травня 2015 року, на фасаді СЗШ №222 Святошинського району, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь Андрія Єременка. Випускником саме цієї школи був Андрій, тут він разом зі своїми друзями навчався, досліджував, сподівався та мріяв.

На урочистому заході на честь полеглого героя, були присутні представники Святошинської районної в місті Києві державної адміністрація на чолі з першим заступником голови Володимиром Морозовим, депутатами Київради Вікторією Мухою та Наталією Чумаковою, рідними Андрія Єременка - матір’ю Світланою Миколаївною, братом Антоном, дружиною Ольгою Георгіївною та син Микитою, комбатом Геннадієм Копою, а також численною шкільною родиною.

Присутні хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам'ять та подвиг славного сина України – героя антитерористичної операції Андрія Віталійовича Єременка.

Багато слів скорботи було сказано під час урочистостей. До присутніх звернувся перший заступник голови Володимир Морозов: - «Ми завжди будемо пам’ятати хоробрих хлопців, які зі зброєю в руках відстоювали та відстоюють суверенітет та самостійність нашої Батьківщині. Не маємо права забути жодного. Єременко Андрій був справжнім патріотом України, одним з кращих її синів, а його подвиг назавжди залишиться в наших серцях. Вічна пам'ять Андрію – безстрашному воїну, шанобливому сину, люблячому чоловіку та батьку».

Поминальну панахиду по загиблому герою відправив настоятель храму Казанської ікони Божої Матері, благочинний Святошинського та Голосіївського районів міста Києва, протоієрей Валерій Семанцо.

Слава полеглим Героям України!

Перейти до спискуВерсiя для друку