Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

19 листопада – Міжнародний день відмови від куріння

Опубліковано 19 листопада 2015 року о 10:28
фото

Нарешті боротьба з цією згубною звичкою набуває цілком конкретних обрисів, адже ще буквально кілька десятиліть тому не можна було просунутися далі простих слів. Виною цьому було практично непробивне лобі тютюнових виробників і їх елементарна жадібність.

Міжнародний день відмови від куріння своїми витоками сягає до Американської землі, континенту, з якого і почалося це тотальне горе - звичка тютюнокуріння.

У далекому 1977 році день відмови від куріння, вивчивши сумну статистику по цій темі, встановило онкологічне співтовариство Сполучених Штатів Америки. Було запропоновано відзначати його щорічно в кожен третій четвер місяця листопада. Незабаром до цієї корисної ініціативи стали приєднуватися у всьому світі. А пізніше, в 1988 році, за пропозицією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я  виник молодший брат цього Міжнародного дня - Всесвітній день без тютюну, який зараз відзначається 31 травня.

Статистика ВООЗ дуже сумна. Епідемія тютюнопаління в XX столітті забрала з життя понад 100 мільйонів осіб. У XXI столітті ця цифра може вирости на порядок. Близько 63% всіх смертей на землі відбувається через неінфекційні захворювання. Тютюнопаління в цій страшній статистиці займає стійку позицію лідера.

Метою Дня відмови від куріння є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності. Це включає в себе боротьбу проти тютюнопаління в усіх прошарках суспільства і в першу чергу в середовищі лікарів і медичного персоналу. Широке інформування суспільства про шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей здатне позитивно вплинути на самосвідомість безлічі курців. Завдяки хорошій обізнаності населення про шкоду куріння для здоров’я та доступних методах позбавлення від цієї шкідливої звички багато громадян прагнуть позбутися згубної нікотинової залежності.

Деякі люди не усвідомлюють всієї тяжкості наслідків від вживання тютюну для свого здоров’я і здоров’я своїх дітей. У більшості випадків це є результатом відсутності переконливої інформації з даної теми, а так само наслідки інформаційної протидії з боку тютюнових компаній. У зв’язку з цим ВООЗ та ряд міжнародних громадських та медичних організацій, пропонують урядам країн, що приєднуються до цієї боротьби захищати політику своєї суспільної охорони здоров’я від будь-яких інтересів тютюнової промисловості, прийняття податкових і цінових заходів по скороченню попиту на тютюнові вироби, законодавчий захист своїх співгромадян від впливу тютюнового диму. Крім того пропонуються прямі державні регуляторні дії з контролю над складом тютюнових виробів і їх публічного оприлюднення; заходи з регулювання маркування та упаковки тютюнових виробів, з метою попередження людей про небезпеку цієї шкідливої звички; заборона стимулювання продажів і реклами, а також можливості спонсорства тютюнових компаній; повсюдне надання кваліфікованої допомоги тим, хто вирішив позбутися від цієї шкідливої звички.

Уряди скандинавських країн – Швеції та Фінляндії – майже одночасно оголосили справжню війну курцям, поставивши за мету до 2040 року повністю викорінити в своїх країнах шкідливу для здоров’я звичку. Зараз в обох країнах курить лише кожний шостий дорослий мешканець.

Лише в одній країні світу – у королівстві Бутан (розташоване на півночі від Індії) введено абсолютну заборону на тютюнопаління. Король Бутану оголосив державу вільною від тютюну. Штраф за куріння складає 175 євро, а ввозити до країни тютюнові вироби дозволяється лише іноземцям-дипломатам.

Важливо й те, що профілактика завжди дешевша, а ніж лікування, адже ці кошти можна було спрямувати на важливі програми з розвитку транспорту, медицини, громадської безпеки тощо.

Фахівці вважають, що переваги відмови від куріння є беззаперечними.

Кинути палити насамперед означає:

- уникнути ризику захворіти на небезпечні форми раку;

- мати свіжий подих;

- позбутися жовтизни на пальцях та нігтях;

- відчувати тонкі смакові відтінки їжі;

- легко займатися спортом – без задишки та серцевих ускладнень.

Зауважте, одним із найкращих замінників нікотину вчені вважають заняття спортом. Саме здоровий спосіб життя дозволяє вам позбутися поганої звички найшвидше. Чим більше ви піклуєтесь про здоров’я, чим краще харчуєтесь і більше рухаєтесь – тим менше часу у вас залишатиметься на згадки про цигарки.

 

Джерело: Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги  № 3» Святошинського району м. Києва.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux