Рейтинг найбільш безпечних обігрівачів!


Перш, ніж зупинитися на одному з типів обігріву, потрібно врахувати ваші цілі й потреби: для якого приміщення купується обігрівач, як часто і в яких випадках він буде використовуватися, хто буде його експлуатувати.
1 місце: Конвекторні обігрівачі
Спеціалісти вважають, що саме цей обігрівач варто придбати, якщо головним критерієм вибору для вас є безпека.
Такі обігрівачі мають низьку температуру корпусу, яка зазвичай не перевищує 60 градусів. Конвектор можна поставити навіть у дитячій кімнаті - дитина не обпечеться. Також обігрівачі можна залишати включеними без нагляду.
Принцип дії:
Холодне повітря проходить через отвори в нижній частині обігрівача, контактує з нагрівальним елементом, і, нагріваючись, виходить назовні через отвори у верхній частині. Таким чином, за рахунок безперервного руху теплого повітря, приміщення нагрівається досить швидко.
2 місце: Інфрачервоні обігрівачі
Температура нагріву плівок інфрачервоного обігрівача не перевищує 40-55 градусів, але навіть якщо вона раптом підвищиться, то горіти в самих плівках нічому. Тобто ці пристрої можна спокійно залишати вдома самому без нагляду. Так само важливим фактором є те, що обігрівач не спалює повітря, не подразнює органи дихання і не пересушує шкіру.
Принцип дії:
Інфрачервоні обігрівачі нагрівають безпосередньо предмети, розташовані в приміщенні - меблі, стіни, підлогу. А потім вже від цих предметів нагрівається і повітря.
3 місце: Масляні обігрівачі
Масляні обігрівачі на сьогоднішній день залишаються найбільш популярними і затребуваними. Традиційно вони вважаються досить безпечними, але все ж, час від часу, пожежі трапляються і з їх вини. Пов'язують це не стільки з самими обігрівачами, скільки з поганою проводкою і зневагою простих правил експлуатації. Такі обігрівачі потрібно встановлювати строго у вертикальному режимі, перевертати їх не можна, так як в горизонтальному положенні може порушитися циркуляція масла, що зазвичай призводить до перегоранню важливих елементів обігрівача. Не рекомендується користуватися подовжувачами. Також мінусом є досить висока температура поверхні - до 100 градусів , що може призвести до опіків.
Якщо дотримуватися всіх правил безпеки - обігрівач прослужить досить довго і ніяких проблем з ним не буде.
Істотним плюсом є те, що масляний радіатор не спалює повітря, тому його можна тривалий час використовувати у приміщенні, де знаходяться люди.
Принцип дії:
Масляний обігрівач дуже схожий на звичайну батарею, тільки всередині знаходиться не вода, а масло і нагріває його електричний тен. Від масла нагрівається корпус радіатора, а потім і навколишнє повітря. У радіатора немає відкритого нагрівального елемента, тому нічого страшного не трапиться, якщо на нього впаде газета чи ковдра.
4 місце: Тепловентилятори
З нашого списку такі обігрівачі є найменш бажаними, хоча вони досить популярні серед киян. Серед всіх поширених видів обігрівачів, тепловентилятори вважаються найменш безпечними, до того ж, вони випалюють повітря в приміщенні. А це може негативно позначитися на самопочутті людей, які довгий час знаходяться в одній кімнаті з таким обігрівачем. Тим не менш, всі тепловентилятори оснащені захистом від перегріву, в небезпечних випадках, як запевняють виробники, вони відключаються автоматично.
Принцип дії:
Обігрівач включає в себе нагрівальний елемент та вентилятор, поміщені в пластмасовий або металевий корпус. Вентилятор рівномірно розподіляє нагріте повітря по приміщенню. Такий обігрівач легкий і компактний, а вартість його на порядок нижче всіх перерахованих вище.
Не рекомендуємо використовувати:
- Газові обігрівачі;
- Дизельні обігрівачі;
- Вентиляторні печі;
- Обігрівачі "кустарного виробництва".
Джерело: відділ з питань надзвичайних ситуацій