Головна  →  Новини  →  6 лютого 2017

У ЦРБ ЦБС «Свічадо» відбувся захід «Творець українського байкарства» до 205-ї річниці від дня народження Євгена Гребінки

У ЦРБ ЦБС «Свічадо» відбувся захід «Творець українського байкарства» до 205-ї річниці від дня народження Євгена Гребінки

2 лютого виповнилося 205 років від дня народження «творця українського байкарства» Євгена Павловича Гребінки. За рішенням ЮНЕСКО, день народження письменника визнано знаменною датою з нагоди якої у Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини відбувся комплексний захід на допомогу шкільній програмі та поглибленому вивченню життєвого шляху та творчої діяльності видатного українця.

Під час заходу, який підготувала бібліотекар І категорії Олена Лисогор, до уваги присутніх учнів 7-Б класу середньої загальноосвітньої школи №222 було представлено усний журнал - цікаву інформаційну підбірку документних джерел про життєвий та творчий шлях письменника; учні переглянули фрагменти документального фільму студії N- ренесанс «Євген Гребінка. Той, хто торував шлях», ознайомились з книжковою виставкою «Абетка відомих імен: Євген Гребінка», на якій широко продемонстровані твори письменника, статті з періодичних видань та нотні партитури всесвітньо відомих романсів Є.Гребінки, зокрема і романсу «Очі чорнії».

Олена Володимирівна розповіла дітям про активну громадську та літературну діяльність Є. Гребінки, про його участь в улаштуванні долі молодого Тараса Шевченка, з яким він познайомився в 1837 році, перейнявся його кріпацьким станом та сприяв викупові Т. Шевченка з кріпацтва. Завершився захід цікавою літературною вікториною.

Шановні користувачі! Книжкова виставка «Абетка відомих імен: Євген Гребінка» продовжуватиме свою роботу до кінця тижня. Запрошуємо Вас на перегляд літератури за адресою: бульвар Р. Роллана, 13-В.

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини

Перейти до спискуВерсiя для друку