Головна  →  Новини  →  17 березня 2017

Студенти «Університету третього віку» прослухали лекцію про Казимира Малевича

Студенти «Університету третього віку» прослухали лекцію про Казимира Малевича

16 березня 2017 року студенти «Університету третього віку» Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва відвідали тематичний захід, присвячений 139-тій річниці від Дня народження видатного художника Казимира Малевича. Захід відбувся у Центральні районній бібліотеці ЦБС «Свічадо»

Казимир Малевич – український художник-авангардист, один із засновників нових напрямків в абстрактному мистецтві – супрематизму та кубофутуризму. Народився Казимир 23 лютого 1878 року в місті Києві в сім’ї з польським корінням.

До 17 років жив на Поділлі, Харківщині, Чернігівщині. Малювати вчився у Миколи Пимоненка в Київській мистецькій школі. У 1904 переїхав до Москви. Вдосконалював майстерність в училищі живопису, скульптури і архітектури та в студії Ф. Рерберга. Малювати вчився у Миколи Пимоненка в Київській мистецькій школі. 

У картинах першого періоду творчості Казимир Северинович намагався поєднати принципи кубізму, футуризму та експресіонізму, став одним із засновників абстрактого мистецтва. В 1915 році започаткував новий модерністський напрям у мистецтві – супрематизм («Чорний квадрат на білому тлі»; «Біле і чорне»), видавав журнал «Supremus». Кілька років Малевич викладав у Вітебській художній школі, потім керував інститутом художньої культури в Ленінграді). Малевич з однодумцями утворив групу авангардистів, які поширювали ідею нового бачення мистецтва.

Найвідомішою роботою в біографії і творчості Малевича є твір «Чорний квадрат». Цю роботу доповнюють полотна «Чорне коло», «Кельтський хрест». Серед інших відомих картин художника – «Червоний квадрат», «Скаче червона кіннота».

Помер Малевич Казимир Северинович 15 травня 1935 року в місті Ленінграді.

Лекція доповідача була дуже цікавою та доповнювалась переглядом найголовніших творів художника. З великим задоволення студенти «Університету третього віку» роздивляли його картини, адже його творчість є актуальною і у наш час.

 

Джерело: управління праці та соціального захисту населення

Перейти до спискуВерсiя для друку