Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Говоримо з дитиною про ВІЛ/СНІД

Опубліковано 06 грудня 2013 року о 12:36

Усім батькам хочеться, щоб їх дитина виросла повноцінною людиною суспільства, володіючи і творчим потенціалом, і можливістю вирішувати життєві питання самостійно. Поки вона ще росте, ми намагаємося захистити її від «дорослих» проблем, але рано чи пізно їй доведеться з ними зіткнутися. Перед людиною, яка зростає постає багато запитань, і її батькам доведеться шукати відповіді разом з нею. Однією з найбільш непростих тем сьогодні є проблема ВІЛ/СНІДу, і як би ми не хотіли перенести обговорення цього питання «на потім», розмовляти про це необхідно на всіх етапах розвитку дитини. Батьки можуть розкрити дітям непрості питання, пов'язані з проблемою ВІЛ/СНІДу, отримавши в свою скарбничку знань ряд рекомендацій фахівців...

Розмова про СНІД стане основою для розмови про безпечну поведінку відносно ВІЛ, а отже допоможе захистити вашу дитину, коли вона виросте. Хоча діти дізнаються про існування ВІЛ/СНІДу досить рано, їхні уявлення більш схожі на фільм жахів, ніж на реальні факти. До розмови про вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) потрібно підготуватися як батькам, так і дітям. Краще обговорювати таку тему вдома, у спокійній атмосфері, коли знайдено відповідний момент для бесіди, а діти проявляють інтерес до розмови і активно залучаються до процесу обговорення. Основою для розмови на тему ВІЛ-інфекції може стати розмова про безпечну поведінку щодо власного здоров'я.

Розмова з дітьми до п'яти років. Малюки не потребують подробиць і не здатні засвоїти такі складні терміни, як «імунна система», «вірус імунодефіциту людини». Пояснення повинні бути спрямованими на впевненість у безпеці: їхньої і вашої. Завдання батьків - зробити цю безпеку реальною. Починати треба з елементарних правил особистої гігієни, привчати дитину до акуратності: мийте руки і привчайте до цього з раннього віку, чистите зуби малюкові, а потім навчіть його робити це самостійно.

Розмова з дітьми до семи років. Діти цього віку більш здатні до засвоєння базових знань щодо ВІЛ/СНІДу. Скажіть їм, наприклад, що СНІД - хвороба, що виникає через інфекцію, яка потрапила в кров. Для більшої наочності можна намалювати схему, що пояснює роботу імунної системи людини, коли організм бореться проти елементарної застуди, і що відбувається, коли в організм потрапляє ВІЛ.

Корисною буде і арт-терапія. У цьому процесі є можливість перевірити знання та навички дитини в питаннях особистої гігієни та продовжити формування корисних звичок. Проводьте арт-терапію в ігровій формі та включайте елементи аплікації.

Поясніть малюкові, що безпечно ходити в школу і грати з ВІЛ-позитивною дитиною, головне, щоб ваші ігри не супроводжувалися бійками. Ви можете нагадати, що конфлікти між товаришами можна вирішити, обговоривши їх. Важливим буде згадати і про те, що не слід торкатися до чужої крові або відкритої рани іншої людини, особливо, якщо у самого малюка є свіжі рани.

Батькам важливо пам'ятати, що головне в цьому процесі - донесення адекватної для віку дитини, достовірної інформації.

 

Джерело: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux