23 жовтня в Святошинському районі відбулося тренування сил цивільного захисту міста Києва (фото)


23 жовтня у Святошинському районі відбулося тренування сил цивільного захисту м. Києва. Темою навчання було обрано: «Порядок організації протидії загрозам і ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій в м. Києві у зимовий період».
До участі у тренуванні були залучені члени Міжвідомчого оперативного штабу, представники Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, комунальних служб та енергопостачальних компаній, формування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Укравтодор та інші відомства, що дислокуються в м. Києві.
Очолив тренування Прем’єр-міністр України Микола Янович Азаров.
О 14.00 годині в ситуаційному командно-диспетчерському пункті ДСНС розпочав роботу Міжвідомчий оперативний штаб. Було заслухано інформацію «Укргідрометеоцентра», керівників служб територіальної підсистеми цивільного захисту, центральних органів виконавчої влади, короткі доповіді зі слайдами та відеопоказом з включенням в режимі «онлайн» з навчальних місць.
У Святошинському районі, для відпрацювання навчального питання «Порядок дій сил і засобів комунальних служб м. Києва і додатково залучених формувань щодо ліквідації порушень в роботі систем життєзабезпечення», організаторами тренування було визначено наступний задум. «Внаслідок сильних опадів, пониження температури повітря в місті Києві до -17°С виникла аварія на магістральній тепловій мережі Святошинського району по вулиці Зодчих, 22-24. В результаті цього без тепла і гарячого водопостачання залишилися 25 багатоповерхових будинків в яких проживає 2,1 тис. осіб. Крім того, через збільшення навантаження на комунальні енергомережі виникли аварії на системах електропостачання, внаслідок чого без електропостачання залишилися 2 заклади освіти та об’єкти водопостачання Святошинського району».
На місці події розпочалися відновлювальні роботи аварійно-ремонтних бригад «Київенерго». Поблизу аварійної ділянки було розгорнуто мобільний пункт обігріву для населення, який забезпечено підігрівачами повітря, продуктами харчування та медикаментами першої необхідності. Також були встановлені мотопомпи, освітлювальне устаткування ГУ ДСНС в місті Києві. Згідно навчальної легенди працівники аварійно-ремонтних бригад здійснили розриття котловану на пошкодженій тепломережі, демонтували плити перекриття на тепловій камері та здійснили заміну пошкодженого трубопроводу діаметром 700 мм. Передбачено, що заповнення тепломережі і підключення споживачів буде здійснено протягом однієї доби.
Цікаво, що саме ця навчальна надзвичайна ситуація була справжньою. В цей час працівники ПАТ «Київенерго» ліквідовували порив тепломережі, де дійсно було відключення житлових будинків від опалення і гарячого водопостачання.
Для ліквідації навчальної аварії та стихійного лиха було залучено спецтехніку Міноборони, МВС, МОЗ, ГУ ДСНС, ПАТ «Київенерго», КП «ДУОЖФ» та КП ШЕУ Святошинського району.
Також, в рамках навчань, у Святошинському районі було відпрацьовано питання взаємодії з волонтерськими організаціями, представниками засобів масової інформації і громадськими організаціями. Для цього, Міжвідомчий оперативний штаб прийняв рішення про необхідність залучення волонтерів, визначивши ділянки та орієнтовну кількість волонтерів, яку необхідно задіяти. Центром взаємодії ДСНС України з волонтерами через офіційні веб-сайти ДСНС, місцеві органи виконавчої влади, соціальні інтернет-мережі та телефони було здійснено оповіщення волонтерів. Зокрема, це представники Всеукраїнського громадського центру «Волонтер», «Товариства Червоного Хреста» та громадської організації «Від серця до серця» та інші.
Саме ділянку за адресою: вулиця Зодчих, 22-24 було вибрано як одне з місць, яке потребує залучення волонтерів. Працював мобільний центр взаємодії з волонтерами та засобами масової інформації, розгорнуто палатку обігріву, забезпечено роботу центру реєстрації та координації дій.
Для відпрацювання даних навчальних питань від Святошинського району були задіяні більше ста волонтерів і добровольців. Завдання для волонтерів – прибирання снігу на тротуарах, прибудинкових територіях та надання допомоги населенню.
Мобільний прес-центр забезпечив чітку координацію роботи засобів масової інформації, які прибули на місце надзвичайної події.
Вже о 16.00 годині, для підведення підсумків навчання, на місце події прибули керівники Міжвідомчого оперативного штабу. Очолив роботу штабу віце-прем’єр-міністр України – голова спеціальної Урядової комісії з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Олександр Юрійович Вілкул. Також були присутні голова ДСНС України – Болотських Михайло Васильович, перший заступник голови ДСНС України – Данилюк Сергій Леонідович, голова Київської міської державної адміністрації – Попов Олександр Павлович, голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації – Бондар Юрій Іванович, заступник директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища – начальник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА – Рюмшин Сергій Миколайович, начальник головного управління ДСНС України в місті Києві – Куценко Андрій Миколайович, голови та їх заступники районних в місті Києві державних адміністрацій, керівники управлінь з питань надзвичайних ситуацій, представники комунальних підприємств району та міста.
Підводячи підсумки, Олександр Вілкул відзначив чітку роботу усіх міських та районних служб, які сьогодні були задіяні, наголосивши на тому, що такі відпрацювання дій міжвідомчого штабу під час тренувань дозволять ефективніше реагувати на реальні загрози.
Крім цього, віце-прем’єр-міністр повідомив присутніх про результати відпрацювання міжвідомчих дій з питань порядку управління при ліквідації надзвичайних ситуацій та заходів по обмеженню руху транспортних засобів у зв’язку із утворенням снігових заметів; особливості організації дорожнього руху під час сильних снігопадів та порядок введення тимчасових обмежень руху на проблемних ділянках автомобільних доріг; забезпечення розміщення транзитного автотранспорту на спеціально відведених місцях при обмежені в’їзду в місто Київ, обладнання тимчасових пунктів обігріву та надання медичної допомоги; організації роботи автодорожніх і комунальних служб в умовах сильного снігопаду і утворення транспортних заторів.
Загалом у тренуваннях в Києві взяли участь 230 осіб та близько 70 одиниць техніки різного призначення.
Тож, будемо сподіватися, що до очікуваної зими Святошинський район підготовлений.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Святошинської РДА.