Пройшли консультації з громадськістю щодо меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії» (фото)
З метою з’ясування громадської думки щодо подальшого будівництва та зміни вигляду меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії», що на перетині вулиці Чорнобильської та проспекту Перемоги, 23 жовтня 2013 року о 14.00 годині в актовій залі Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації пройшли консультації з громадськістю. Про необхідність проведення таких консультацій з метою прийняття виважених рішень, з урахуванням громадської думки, неодноразово наголошував Президент України Віктор Янукович.
Нараду провела начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Трусова Ірина Вікторівна. В заході взяли участь представники управління праці та соціального захисту населення, відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, головний спеціаліст відділу з питань аналітичного забезпечення роботи голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Світлицький А.В.
У консультаціях з громадськістю взяли участь представники чорнобильських громадських організацій, мешканці будинків, що розташовані поруч з меморіальним комплексом, представники релігійної громади Храму Святого Феодосія Чернігівського. Голова громадської організації «Пожежні Чорнобиля» Ковальчук І.Д. завчасно повідомив мешканців, що мешкають в будинках поруч з меморіальним комплексом, про проведення консультацій з громадськістю 23.10.13 в залі райдержадміністрації.
Громадськістю розглядались пропозиції щодо облаштування альтанки з Книгою Пам’яті на території меморіального комплексу замість плит, що на сьогодні встановлені на алеї Пам’яті, а також питання подальшого встановлення меморіальних плит на території комплексу.
Трусова І.В. звернулася до присутніх з промовою про те, що кожна громадська організація отримала звернення від Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації з проханням обговорити ці питання на зборах в своїх організація і попросила висловити ті рішення, які прийняли громадські організації.
Голова громадської організації «Пожежні Чорнобиля» Ковальчук І.Д. розповів про те, що існує авторське право і авторами затверджений проект цього меморіального комплексу. Іван Дмитрович висловив рішення громадської організації «Пожежні Чорнобиля», а саме: завершити приведення зовнішнього вигляду меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії», відповідно до затвердженого проекту. «Ми категорично проти встановлення альтанки, а книга з іменами померлих чорнобильців повинна бути в храмі»,- сказав Ковальчук І.Д.
Голова Спілки інвалідів Чорнобиля Красильников С.П. підтримав Ковальчука І.Д. і також висловив думку, що треба привести меморіальний комплекс «Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії» до єдиного художньо-архітектурного вигляду, відповідно до авторського проекту.
Озадовська О.Н. голова громадської організації «Чорнобиль-Фенікс-5» сказала, що члени організації прийняли рішення про недоцільність встановлення альтанки. «Вдови не повинні стояти в черзі, щоби знайти прізвище свого загиблого чоловіка в книзі..», сказала Ольга Ніконовна.
Мешканка Бондаренко Надія висловила думку про те, що територія меморіального комплексу невелика і на ній вже не має місця де встановити цю альтанку. Також мешканці прилеглих будинків висловили ряд претензій, щодо засмічення та будівництва на території Храму Святого Феодосія Чернігівського, а також обурення появою МАФ на території меморіального комплексу і висловили прохання до адміністрації району про його зняття.
Протоієрей Вадим Рогоза висловив думку релігійної громади, що вони пропонують виготовити Книгу Пам’яті і зберігати її в Храмі. «Ми будемо молитися за всіх загиблих і померлих, а книга буде зберігатися в Храмі і ми будемо вписувати до неї прізвища всіх померлих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС» .
Консультації з громадськістю завершилися прийняттям рішення щодо приведення до належного єдиного художньо-архітектурного вигляду меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам Чорнобильської трагедії», відповідно до проекту, затвердженого авторами цього комплексу скульптором, головою Національної спілки художників України Чепеликом В.А. та архітектором Кислим М.І..
Джерело: управління культури, туризму та культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації