Головна  →  Новини  →  27 червня 2017

Сучасний Центр соціальних служб відкрито

Сучасний Центр соціальних служб відкрито

З метою модернізації діючої інфраструктури та створення конкурентного ринку соціальних послуг, а також збільшення переліку соціальних послуг, що надаються на рівні громади у місті Києві  відкрито прозорий офіс для надання соціальних послуг на базі пілотного Святошинського району,оскільки це один із найбільших районів та являє собою західні ворота міста з населенням близько 400 тисяч мешканців. Центр соціальних служб розміщено в приміщенні Управління праці та соціального захисту населення Святошинського району за адресою вулиця Гната Юри, 14-Б. Загальна площа Центру – 3661,7 кв. м.

Перевагою надання послуг у такому форматі є те, що в одному приміщенні, який працює у форматі «прозорий офіс» можна одержати базовий пакет послуг соціального характеру за різними напрямами - оформлення субсидій, оформлення соціальних виплат, оформлення пенсій, забезпечення завдань пов’язаних із соціальним захистом населення від безробіття, сприянням особам у підборі підходящої роботи, нарахування допомоги по безробіттю, наданням соціальних послуг з професійної орієнтації та професійного навчання, наданням послуг роботодавцям щодо добору працівників, надання інформаційних послуг щодо соціальних послуг пенсіонерам, особам з інвалідністю, сім’ям з дітьми, особам з числа дітей сиріт, молоді тощо.

Створення центру надало можливість розташувати в одній будівлі служби соціального спрямування, зокрема: управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України, центр зайнятості.

Мета Центру соцільних служб «Прозорий офіс» створення єдиного простору для прозорої та зрозумілої взаємодії органів влади та громадян із запровадженням нової філософії відносин «не кияни повинні ходити в пошуках соціальної допомоги, а допомога повинна знайти того, хто її потребує».

 

Основні принципи, на яких базується робота Центру «Прозорий офіс»:

v     реалізації на практиці Європейських стандартів соціальної підтримки населення;

v     орієнтація на суб’єкта звернення;

v     запобігання корупційним діянням, ліквідація посередницьких послуг;

v     оперативність у вирішенні питань;

v     відкритість, прозорість та зрозумілість процедур;

v     одержання базового пакету послуг соціального характеру за різними напрямами;

v     забезпечення вільного доступу;    

v     прозорість системи нарахувань;

v     комплексне вирішення питань cуб'єктів звернень.

Для створення інноваційних форм обслуговування соціально-вразливих верств населення та з метою підвищення якості соціальних послуг у Центрі соціальних служб створено на І поверсі прозорий офіс «open space», де надається 97 соціальних послуг та здійснюється прийом, консультування, інформування та обслуговування суб’єктів звернення працівниками Центру.

У центрі забезпечені максимальні умови для надання послуг особам з інвалідністю,а саме:

v                 Відповідність приміщень та їх елементів (пандусів, санвузлів)  будівельним вимогам щодо відвідування їх людьми з інвалідністю.

v                 Встановлення візуальних знаків, звукового оповіщення електронної черги.

v                 Розміщення інформаційних матеріалів знаків зі шрифтом Брайля.

v                 Прийом громадян з вадами слуху сертифікованими фахівцями, у тому числі спеціаліст, який володіє мовою жестів.

v                 Соціальний транспорт для перевезення осіб з інвалідністю.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку