Головна  →  Новини  →  11 липня 2017

Святошинські рятувальники застерігають: зросла кількість пожеж в житловому секторі

Святошинські рятувальники застерігають: зросла кількість пожеж в житловому секторі

Святошинське РУ ГУ ДСНС України у місті Києві стурбоване ситуацією, що склалася в районі з виникненням пожеж у житловому секторі, особливо з горінням сміття на відкритих територіях, в сміттєзбірниках, сходових клітинах, ліфтових шахтах та підвальних приміщеннях житлових будинків. З початку 2017 року в Святошинському районі місті Києва виникло 328 пожеж. У порівнянні з минулим роком кількість пожеж збільшена на 59,22% (328 проти 206). Бійцями підпорядкованих підрозділів Святошинського РУ ГУ ДСНС України у м. Києві врятовано матеріальних цінностей на суму 9 770 372 грн.

За шість місяців 2017 року на пожежах в Святошинському районі м. Києва загинуло 2 особи, з них одна дитина. Кількість загиблих на пожежах, у порівнянні з 2016 роком зменшилась на одну особу (2 проти 3), але поряд з тим, на жаль, кількість травмованих збільшено на 48% ( 89 проти 60) 80% загорань виникло саме в житловому секторі та прилеглій території. Основною причиною виникнення пожеж є потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючу основу (необережність під час куріння).

Особливу стурбованість викликає систематичне захаращення негабаритним сміттям територій, прилеглих до житлових будинків, що призводить не тільки до виникнення пожеж, а й створює непоправну шкоду навколишньому середовищу. У зв’язку з цим, Святошинське РУ ГУ ДСНС України у м. Києві звертається до мешканців району: будьте обережні, не створюйте ситуацій, що можуть призвести до пожеж!

Пам'ятайте, кожна третя пожежа в районі виникає в житловому секторі. Синтетика, полімери, предмети побутової хімії, які широко застосовуються для оздоблення осель – при горінні виділяють надзвичайно токсичні речовини. Задумайтесь, із кожних десяти загиблих на пожежі семеро помирають від отруєння чадним газом і найчастіше — під час сну. Не нехтуйте елементарними правилами пожежної безпеки. Паління у ліжку в більшості випадків призводить до пожежі, а це може коштувати найціннішого – вашого життя! Тому, навіть при слабкому запахові диму, необхідно негайно викликати пожежну охорону за телефоном «101». Якщо з вогнем не вдалося впоратися самотужки в перші хвилини пожежі виводьте з приміщення всіх людей. Зволікання з викликом пожежних загрожує невиправною бідою.

 

Джерело: Святошинське РУ ГУ ДСНС України в м. Києві 

Перейти до спискуВерсiя для друку