Головна  →  Новини  →  9 січня 2019

Ансамбль народної пісні КДМШ № 23 заколядував жителям Святошинського району

Ансамбль народної пісні КДМШ № 23 заколядував жителям Святошинського району

В гарну днину, в добрий час

Із Різдвом вітаєм вас,

Із Вечерею Святою,

Веселою колядою.

Ансамбль народної пісні Київської дитячої музичної школи № 23 відділу культури та охорони  культурної спадщини  (викладач Гаркуша Валентина Іванівна)  заколядував жителям Святошинського району.

Різдво – одне з найбільших християнських свят. Споконвіку існував у нашому народі гарний звичай бажати один одному і господарям щастя-здоров'я, многих літ і всяких статків у хаті і родині.  На Святвечір починають колядувати і колядують протягом усіх  Різдвяних свят,  аж до Водохреща. Ось і колядницька ватага ансамблю народної пісні Київської дитячої музичної школи № 23 вже який рік поспіль чудового різдвяного зимового ранку вирушила із привітаннями до жителів Святошинського району.

Прихожани Церкви святителя Спиридона Триміфунтського   на чолі з настоятелем протоієреєм Миколаєм Данилевичем уже вкотре разом із юними співаками охоче співали величальних колядок. Колядники з восьмикутною зіркою ходили від оселі до оселі, співали колядки, бажали урожаю, усіляких гараздів. У відповідь господарі нагороджували колядників солодощами та фруктами. Існує вірування, що всі побажання, які виголошують господарям колядники, обов’язково збудуться. 

Христос народився! Славімо його!

Джерело: відділ  культури  та охорони культурної спадщини Святошинської РДА.

Перейти до спискуВерсiя для друку