30 липня відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми
Всесвітній день протидії торгівлі людьми був започаткований Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину.
Торгівля людьми – це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність. Кожен, незалежно від віку, статі, матеріального чи соціального становища, може постраждати від нього.
Загрози щодо активізації торгівлі людьми в Україні максимально набули актуальності з лютого 2022 року. Якщо раніше до пошуку роботи далеко від рідної місцевості або закордоном пересічних українців штовхали соціально-економічна нестабільність, безробіття, сімейні негаразди, то сьогодні побоювання за своє життя, а особливо за життя дітей та близьких, спонукало українців масово, цілими родинами від’їжджати з місця постійного проживання та відповідно шукати будь-яку роботу.
Через відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, незнання своїх прав велика кількість людей натрапляли на недобросовісних працедавців або ставали жертвами трафікерів.
Цьогоріч служба у справах дітей та сім’ї та центр соціальних служб знову долучилися до всесвітньої кампанії та провели інформаційно-просвітницьку акцію, спрямовану на висвітлення теми торгівлі людьми.
Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або ви самі потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:
102 – поліція;
1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
112 – служба екстреної допомоги в ЄС;
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги;
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 - Національна дитяча гаряча лінія
1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті.
Джерело: служба у справах дітей та сім’ї.