Головна  →  Новини  →  11 березня 2019

В музей до бібліотеки ім. Махтумкулі ЦБС «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини (фото)

В музей до бібліотеки ім. Махтумкулі ЦБС «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини (фото)

Не кожна бібліотека може запропонувати для своїх користувачів справжню музейну експозицію, а ось у бібліотеці ім. Махтумкулі – будь ласка! Екскурсію до музею Махтумкулі здійснили гуртківці образотворчого гуртка Центру позашкільної роботи Святошинського району. Бібліотекар І категорії Лариса Яківна Вишневська розповіла відвідувачам про історію створення музею туркменського поета XVII ст. Махтумкулі, що бере початок ще з 1972 року, з декади української літератури і мистецтва в Туркменістані, під час якої українська делегація заклала в Ашхабаді пам’ятник Т. Г. Шевченку.

Шановні користувачі! Бібліотека радо зустріне всіх бажаючих відвідати музей поета. Організація та проведення екскурсій відбувається безоплатно. Чекаємо на Вас у бібліотеці (вул. Зодчих, 30/6). 

До відома: Постановою Ради Міністрів УРСР від 29 березня 1972 року бібліотеці присвоєно ім’я Махтумкулі. Тоді з Ашхабада приїхала делегація бібліотекарів з подарунками. Краєзнавчий музей Ашхабаду передав бібліотеці бронзовий бюст Махтумкулі. Бібліотека Туркменської Академії наук, Державна республіканська бібліотека передали декілька видань творів Махтумкулі туркменською і російською мовами. Так з’явились перші експонати музейної експозиції. Кропіткою працею бібліотекарів та за підтримки Посольства Туркменістану в Україні з 1975 року у бібліотеці ім. Махтумкулі діє музей туркменського поета. А Посольство і бібліотека стали добрими друзями і партнерами. В експозиції музею книги, фрагменти творів поета з гравюрами до кожного. Експозиція умовно розділена на три розділи: перший – присвячений Махтумкулі; другий – сучасному розвитку Туркменістану, українсько – туркменським відносинам (це книги, періодичні видання, листівки, матеріали надані працівниками посольства і Головою наглядової ради бібліотеки Бабаджановим Нурі Джумаєвичем); третій розділ присвячений культурному надбанню туркменського народу. Це твори декоративно-прикладного мистецтва, музей прикрашає високохудожній ковровий портрет Махтумкулі. Часто музейна експозиція експонує власні матеріали Посольства. Останнім часом відвідувачі мали змогу ознайомитися з колекцією монет Туркменістану з власної колекції Бабаджанова Нурі Джумаєвича. Після візиту президента Туркменії Гурбангули Бердимухамедова до України (2012 рік), музею були передані його книги, перекладені і видані українською мовою.

 

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Перейти до спискуВерсiя для друку