Головна  →  Новини  →  26 квітня 2019

Святошинська громада вшанувала загиблих у наслідок аварії на Чорнобильській АЕС (фото)

Святошинська громада вшанувала загиблих у наслідок аварії на Чорнобильській АЕС (фото)

26 квітня, день аварії на Чорнобильській АЕС, що сталася 33 роки тому, офіційно визнано в Україні Днем чорнобильської трагедії, а в усьому світі згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН – Міжнародним днем пам’яті про чорнобильську катастрофу. У цей день по всій Україні проходять заходи з увічнення пам’яті жертв однієї з наймасштабніших техногенно-екологічних аварій в історії людства.

Сьогодні у Святошинському районі біля меморіального комплексу «Пам’ятник жертвам чорнобильської трагедії» (ріг проспекту Перемоги та вулиці Чорнобильської ) пройшли урочистості з нагоди 33-ї річниці чорнобильської трагедії. Захід пройшов за участю керівництва Святошинської РДА на чолі з головою Володимиром Каретком, депутатів Київської міської ради, органів державної та місцевої влади, членів чорнобильський громадських організацій, ліквідаторів і членів їх родин, а також численної святошинської громади.

Церемонія покладання квітів до меморіалу розпочалася урочистою ходою почесної варти Військової комендатури м. Києва. Після цього офіційні особи, представники інститутів громадянського суспільства та пересічні громадяни поклали квіти до пам’ятного знака жертвам чорнобильської трагедії та пам’ятних плит на алеї слави героям–пожежникам Чорнобиля. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять жертв чорнобильської трагедії, які віддали своє життя, рятуючи світ від радіаційної небезпеки 33 роки тому.

Довідково: пам’ятник жертвам чорнобильської трагедії з’явився у Святошинському районі 26 квітня 1994 року за ініціативи Спілки інвалідів Чорнобиля Ленінградського (Святошинського) району. Меморіальну алею слави героям-пожежникам Чорнобиля було споруджено до 25-ї річниці чорнобильської трагедії за ініціативи громадської організації «Пожежні Чорнобиля». На ній встановлено сім бюстів пожежників – Героїв України та Радянського Союзу та вісім меморіальних плит з увічненими прізвищами пожежників-ліквідаторів чорнобильської катастрофи.

Перейти до спискуВерсiя для друку