Головна  →  Новини  →  16 травня 2019

Українська вишиванка об’єднала весь світ (фото)

Українська вишиванка об’єднала весь світ (фото)

Дивовижне свято відзначається сьогодні – Всесвітній день вишиванки. Справжнє сучасне, молоде свято, хоча витоки його закладено в давні часи й пов’язані з формуванням української ідентичності, національних традицій, однією із складових яких є національний одяг. Цікавою й неординарною є історія його виникнення: у 2006 році студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк за прикладом одного із студентів запропонувала обрати день і одягнутися всім і прийти на пари у національному вбранні, а саме у вишиванці. За декілька років цей рух набув такого розмаху, що свято стало всесвітнім. Зазначимо також, що воно є суто народним – без жодного офіційного акта з року в рік вже майже півтора десятиліття по всіх містах України та в багатьох країнах світу, і не тільки там, де діє потужна українська діаспора, проходять відповідні акції та масові заходи (напр., 2015 року до акції долучилися близько 50 країн світу).

На традиційний парад вишиванок сьогодні перед будівлею Святошинської РДА (просп. Перемоги, 97) зібралися працівники райдержадміністрації, представники громадських організацій району, учнівська та студентська молодь, пересічні святошинці. Усі учасники акції були вдягнені у національні вишиванки, серед яких траплялися справді унікальні сорочки, що перейшли господарям у спадщину від бабусь або прабабусь. Танцювальний флешмоб провели учасники спортивно-танцювальної студії «Луна» підліткового клубу «Бджілка» ЦСПК «Щасливе дитинство». Найменші учасники свята розгорнули великий український прапор (2,5*4 м), спеціально виготовлений до цього дня.

Усі учасники свята раділи приємній нагоді вдягнути улюблений український національний одяг – вишиванку, усвідомити себе єдиною, міцною, дружньою  українською родиною, відчути гордість за свій народ.

Перейти до спискуВерсiя для друку