Головна  →  Новини  →  6 червня 2019

У Святошинському районі пройшов форум організацій громадянського суспільства «Київ – столиця діалогу» (фото)

У Святошинському районі пройшов форум організацій громадянського суспільства «Київ – столиця діалогу» (фото)

З 2017 року в Києві проводяться форуми організацій громадянського суспільства. Цього року вони проходять під гаслом «Київ – столиця діалогу». 

Сьогодні у Святошинському районі відбувся черговий районний форум у рамках міського, який мав на меті зібрати представників інститутів громадянського суспільства, щоб вони напрацювали концепцію розвитку району. 

Під час заходу громадські активісти вчилися комунікації з представниками влади при прийнятті управлінських рішень, напрацьовували шляхи  розв'язання районних проблем, що будуть презентовані на розгляд керівництву міста. 

Відкрив форум голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Володимир Каретко. Він привітав учасників зібрання й зазначив, що в нашому району така європейська практика взаємодії суспільства й влади застосовується вперше та має дуже великі перспективи на майбутнє: «Форум організації громадянського суспільства став майданчиком комунікації влади та громадянського суспільства у реалізації різногалузевих проектів та ініціатив. Співпраця між органами влади та організаціями громадянського суспільства є стратегічно важливим завданням для розбудови демократії, ефективного управління, побудови довіри та консенсусу в громаді». Одним із способів реалізації громадських ініціатив стало запровадження громадських бюджетів. З кожним роком ця програма набирає обертів, що свідчить про зростання суспільної активності громади та довіри до влади. Як ілюстрацію своїх слів Володимир Каретко навів деякі цифри:

Громадський бюджет

Подано проектів

Проекти-переможці

Реалізовано проектів

ГБ-1

33

4

4

ГБ-2

42

8

8

ГБ-3

43

17

17 (реалізуються цього року)

ГБ-4

160

Іде голосування за проекти (до 06.06.2019 включно)

Поділився своїм досвідом у цій сфері голова благодійної організації «Ансамбль танцю «Вітамінчики», автор та переможець ГБ-1 – ГБ-3, учасник ГБ-4 Олег Мельник. Він як автор проектів, що вже протягом декількох років успішно реалізуються, презентував відповідну свою роботу. Після його доповіді учасники танцювального колективу «Вітамінчики» подарували учасникам форуму яскраві концертні номери.

У рамках районного форуму були проведені виставка-ярмарок успішних практик організацій громадянського суспільства, міні-тренінг «Інформаційно-комунікаційні технології для неурядових організацій», семінар «Як використовувати ненасильницький підхід в діалозі влади та громади», секція-практикум «Розвиток нашого району». У секційній роботі форуму взяла участь також депутат Київради Вікторія Муха. Цікаві пропозиції щодо перспективи розвитку району почули присутні від найактивніших представників інститутів громадянського суспільства.

Перейти до спискуВерсiя для друку