Головна  →  Новини  →  19 липня 2019

Відвідування виставки «Tandem»

Відвідування виставки «Tandem»

Студенти Університету третього віку Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва разом з психологом відділення денного перебування Тетяною Дмитренко 18 липня  2019 року скористалися нагодою та відвідали виставку «TANDEM», що проходить в арт–просторі «White Word», який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Пушкінська, 21. На ній представлені екслібриси понад 60 графіків з України та Чехії.

На виставці «TANDEM» демонструється широкий спектр друкованої графіки у всьому розмаїтті тем і технік: там і літографія, і різні види глибокого друку, і ліногравюра. Серед українських митців – Костянтин Антюхін, Олег Денисенко, Роман Романишин, Костянтин Калинович, Олексій Федоренко та інші. З чеської сторони свої роботи представляють Карол Демел, Мартін Манойлін, Петр Мінка, Властіміл Собота та інші видатні майстри екслібрису.

Цю грандіозну виставку спільними силами представляють ЦСМ «Білий Світ», український Екслібрис-клуб і чеська Асоціація колекціонерів та шанувальників екслібрису. Вже давно екслібрис перестав мешкати суто під обкладинками книг і переселився на стенди музеїв та стіни галерей. У 1994 році в Мілані відбувся XXV Міжнародний конгресі екслібрисистів, що став знаковим для нашого мистецтва, адже того року вперше в конгресі особисто взяли участь українські митці – і одразу впевнено заявили про Україну як про потужний осередок екслібрису. Відтоді міжнародні з’їзди екслібрисистів не обходяться без яскравої української участі. Чеські ж майстри вже давно славляться своїми екслібрисами по всій Європі, та й по всьому світу!

До вернісажу виставки «Tandem» та задля ретельного збереження згадок про неї ЦСМ «Білий Світ» видає однойменний каталог. На його сторінках зібрано хоча б по одному екслібрису від кожного художника чи художниці, що взяли участь у виставці. Справжня ж кількість експонованих робіт набагато більша. 

Це надзвичайна виставка! Мініатюрні графічні картинки, що відтворюють духовний світ власника домашньої бібліотеки. Сподобалися роботи таких українських митців, Каменська Юлія та Соболевського Олексія.

Джерело: Територіальний центр соціального обслуговування Святошинського району м. Києва.

Перейти до спискуВерсiя для друку